Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Světlo Tour de France 3W

Logo Tour de France je možné vidět na stále větším množství cyklistického vybavení a doplňků, osvětlení nevyjímaje. Naším praktickým testem prošlo přední světlo s tříwattovou LED diodou.

Základem modelu Tour de France 3W je odolná konstrukce, využívající hliníkové slitiny, se šroubovanou přední i zadní částí. Výrobce myslel nejen na utěsnění, tedy odolnosti proti vniknutí vlhkosti, ale i na jednoduché ovládání. Rozměrné spínací tlačítko na zadní stěně je proto ideálně přístupné a snadno ovladatelné třeba i v tlustých zimních rukavicích. K napájení 3W LED diody slouží čtveřice mikrotužkových AAA baterií, umístěných v samostatném plastovém držáku, jenž se vsouvá zezadu do duralového pláště. Světlo nabízí dva režimy, a sice stálé svícení nebo blikání.

osvětlení na kolo Tour de France 3W

Použití celkem rozměrné paraboly a čiré optiky se promítlo do nadstandardního výkonu, samozřejmě vztaženo k celkovým nevelkým rozměrům světla. Ostrost světelného kužele je dobře použitelná i pro jízdu po zcela neosvětlené vozovce a dokonce jsme se světlem byli spokojeni také při jízdě v terénu. Šířka kužele sice není extra velká, ovšem jeho jednolitost s jen o něco málo výraznějším středem byly i v terénu naprosto bezproblémové, zvlášť třeba při kombinaci s výkonnější čelovkou. Ovšem je třeba počítat s tím, že režim blikačky nabízí stejnou intenzitu jako stálé svícení, takže v rámci ohledu k ostatním účastníkům provozu není od věci mít světlo při režimu blikačky o něco více sklopené směrem dolů. Z hlediska životnosti baterií patří testované světlo k průměru, nutností je však použití alkalických baterií. Ty jsou ke světlu standardně přiloženy.

Uchycení k řídítkům je vyřešeno klasickým plastovým držákem s pevnou objímkou, jež se stahuje pomocí šroubku s velkou plastovou hlavicí. Montáž světla je proto záležitostí okamžiku. Objímka je uzpůsobena pro oversize (31,8 mm) řídítka, nicméně přiložená gumová redukce umožňuje montáž i na dříve používaný užší průměr.

Cena testovaného modelu Tour de France 3W je 349 korun.

(kad)


Plusy: bytelné provedení, výkon, jednolitost svět. kužele


Minusy: nenalezli jsme

datum: 31.05.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Použití celkem rozměrné paraboly a čiré optiky se promítlo do nadstandardního výkonu, samozřejmě vztaženo k celkovým nevelkým rozměrům světla. Ostrost světelného kužele je dobře použitelná i pro jízdu po zcela neosvětlené vozovce a dokonce jsme se světlem byli spokojeni také při jízdě v terénu.

    20.06.13, 10:57:52
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign