katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Švédská spolupráce pro naši bezpečnost, POC

Švédská značka POC a stejně tak švédská společnost MIPS – toto jsou hlavní aktéři pojmu bezpečnost, kteří v nedávné době oznámili hlubší vzájemnou spolupráci. V čem bude spočívat, vždyť bezpečnostní systém MIPS jsme v přilbách POC vídali již delší dobu? Zmíněné nové partnerství obou výrobců přinese hlavně implementaci systémů MIPS do mnohem většího množství helem POC.

Vše odstartuje nová dětská přilba POCito Crane, jež přijde na trh na konci léta 2020. Partnerství by ale mělo přinést především nové, pokročilé „rotační“ ochranné systémy, vyvinuté specificky právě pro řadu výkonnostních a závodních přileb POC, přičemž tyto novinky by značka měla představit v roce 2021. Cílem je zvýšení komfortu, větrání a ochrany před rotačními nárazy. Současný systém SPIN a technologický systém silikonových vycpávek POC tak bude časem nahrazen úplně novými řešeními MIPS.

 

 

Jonas Sjörgen ze společnosti POC k tomu dodává: „Bezpečnost je naším hlavním zájmem. Náš přístup byl vždy takový, že jsme zvažovali vše, co by mohlo bezpečnost vylepšit, i když to třeba znamenalo něco, co nikdo před námi zatím neudělal. To byl základ naší původní spolupráce s MIPS v roce 2009, když jsme byli první, kdo do lyžařských a cyklistických helem integroval ochranný systém proti rotačním silám. S naším obnoveným partnerstvím s MIPS jsme si jisti, že právě tato naše vize, tedy ochrana proti rotačním silám při nárazu, bude v dobrých rukou.“ Max Strandwitz ze společnosti MIPS k tomu dovává: „MIPS se díky Brain Protection Systemu zavázal chránit každý mozek proti zranění a za sebou máme přes dvacet let výzkumu a testování. Jsme rádi za spolupráci se značkou POC, která vlastně kdysi dostala naše řešení MIPS na trh a která neustále vyhledává nové přístupy a inovace.“

 

 

POC a MIPS jsou nyní partnery v mnoha švédských veřejných projektech. Mimochodem, MIPS je lídrem na poli ochrany hlavy a především mozku před rotačními nárazy a obnovené partnerství dává POC možnost soustředit se na další inovace okolo konceptu helem nazvaného Whole helmet concept™, jehož cílem je vytvořit helmy, které jsou schopné ochránit sportovce před, během a po nehodě. To ostatně dokládaly také novinky POC, představené na veletrhu Eurobike 2019, jež do sebe integrují inteligentní elektroniku, která dokáže vyslat signál v případě nehody cyklisty, s nahlášením jeho přesné polohy. Pokud k tomu přičteme tradičně nepřehlédnutelný design všech produktů POC, tak se u novinek jistě máme na co těšit.

 

 

Jak k tomu ještě dodávají zástupci značky POC: „Pokud si zlomíte kost, bolí to, ale ve většině případů se následně uzdraví. Uzdravení poškozeného mozku však již tak časté není, bohužel. Proto jsme vytvořili unikátní „Whole helmet concept ™“ k vývoji a testování, kde všechny komponenty, tvary a materiály helmy jsou navrženy tak, aby vzájemně spolupracovaly. Celek je proto důležitější nežli pouhý součet jeho částí a náš „Whole helmet concept™“ s novými materiály, integrovanou elektronikou a detaily optimalizovanými samotnými sportovci, je vyvinut tak, aby pracoval dlouho před, během a po nárazu, takže s jeho pomocí můžeme zvýšit bezpečnost každého sportovce.“

(red)

datum: 25.03.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign