deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Svačinka od Penco (test)

Energetické tyčinky jako zdroj energie před, během či po sportovním výkonu mohou mít různé složení a domácí Penco nabízí jak provedení pro regeneraci, dodání energie při extrémně dlouhém výkonu, tak klasiku, kterou představuje novinka Sport Energy Bar.

Jde o 40g sportovní tyčinku určenou pro okamžité dodání energie, navíc se zvýšeným obsahem ovoce podle příchuti. Ty jsou mimochodem pomeranč, lesní plody - obojí v jogurtové polevě, či meruňka v čokoládové polevě. Jde o cereální tyčinky, takže jejich základ tvoří kombinace různých druhů mouky, ať už obilné, rýžové nebo kukuřičné, krupice či obilné lupínky. Dále glukózový sirup, různé druhy sušeného ovoce a nezbytná dávka speciálních látek, tuků i vitamínů. Tyčinky totiž obsahují každá 200 mg vitamínu C, dále stopové prvky jako zinek, mangan a selen, vitamín E a MCT tuky, což jsou tuky se střední délkou řetězce mastných kyselin. Získávají se z kokosového či palmového oleje a měly by se vstřebávat přímo do jater, aniž by se ukládaly v těle. Co se týče nutričních údajů, ve sto gramech je to 1730 kJ/ 410 kcal, 66 g sacharidů, 14 g tuků, 3,5 g bílkoviny a 3,6 g vlákniny plus další výrazně menší podíly ostatních složek.

Tyčinky mají standardní obal, jejž lze dobře rozdělat i za jízdy, a za běžných teplot lehce tužší konzistenci. Poleva samozřejmě reaguje částečně na teplotu, ale její vrstva není tak silná, aby to bylo nějak dramatické. Tyčinku lze ale velice snadno rozkousat, jelikož se v ústech rychle rozpouští, a není tak nutné usilovně žvýkat jako u některých produktů s jemným základem. Příchutě jsou přirozené, bez nějakých agresivních pachutí, takže ideální i pro doplnění energie při déletrvajícím výkonu. Nicméně výrobce nedoporučuje překračovat denní dávkování tří tyčinek. To by vzhledem k jejich příznivé ceně 22 korun za kus nebyl během maratonu žádný problém.

(už)

datum: 29.08.18 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign