deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Super-nýtovačka!

Topeak Super Chain Tool

Nýtovačka na řetěz by pro bikery měla být stejně povinnou výbavou, jako je třeba lékárnička, trojúhelník či reflexní vesta pro řidiče aut. Topeak, jak už je pro tuto značku ostatně typické, pak pro tyto účely nabídne miniaturní, ovšem dokonale funkční a i přes své rozměry naprosto plnohodnotnou nýtovačku nazvanou Super Chain Tool.

Topeak Super Chain Tool

Konstrukce sází na tělo vyrobené z Cr-Mo oceli, přičemž rukojeť je svou délkou zcela dostačující pro pevné snýtování řetězu. Totéž platí i o páce vratidla, jíž supluje v podstatě klasický imbusový klíč, s 6mm osazením na jednom a 5mm osazením na druhém konci. Pro samotnou funkci je pak zcela bezproblémové nejen stoupání závitu, ale i pevnost nýtovacího trnu. Ve všech těchto ohledech jsme měli pocit, že pracujeme s takřka plnohodnotnou dílenskou nýtovačkou, nikoli s její miniaturní verzí, určenou primárně na cesty – pro nouzové opravy někde uprostřed lesa.

Rozměry 7,6 x 4 x 1,9 cm korespondují se zanedbatelnou hmotností 65 gramů, která je docílena mimo jiné také dutou rukojetí. Naprosto bezproblémově jsme s testovanou nýtovačkou spojili jak devítkový, tak i desítkový řetěz. Přiloženou drátovou spojku, která má nýtování usnadnit, jsme ovšem vůbec nevyužili, nicméně těm, kteří budou řetěz spojovat poprvé, se může tento doplněk hodit. My jsme naopak uvítali přítomnost 5mm a 6mm imbusu. Kdyby nýtovačka nabídla ještě rozměr 4 mm, pak by téměř odpadla nutnost vozit s sebou multiklíč, neboť by všechny nejpoužívanější imbusy obsahovala. Teoreticky by se totiž 6mm imbus dal nainstalovat na konec rukojeti a dva menší rozměry by byly na obou stranách vratidla. Ale to už jsou detaily.

Cena nýtovačky Topeak Super Chain Tool je 399 korun.

(kad)

 

Plusy: zcela plnohodnotná funkce nýtovačky, malé rozměry a hmotnost

Minusy: absence 4mm imbusu

datum: 28.08.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Konstrukce sází na tělo vyrobené z Cr-Mo oceli, přičemž rukojeť je svou délkou zcela dostačující pro pevné snýtování řetězu. Totéž platí i o páce vratidla, jíž supluje v podstatě klasický imbusový klíč

    20.06.13, 09:10:01
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign