schindler38

mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

SunRace má padesátku

Možná je to měsíc, co jsme na těchto stránkách představili test jedenáctkové kazety SunRace s největším 46zubovým pastorkem, a už se tenhle výrobce vytasil s kazetou, která má nahoře ještě o čtyři zuby navíc. Odpověď na kazety s technologií Eagle od koncernu Sram se v tomto případě jmenuje SunRace CSMX80 a jde nikoliv o dvanáctirychlostní, ale jedenáctirychlostní kousek, jenž nabídne kombinaci 11-50 zubů.

Kam až povede honba za hledáním optima pro jediný převodník lze jen těžko odhadnout, každopádně čím větší zadní pastorek, tím větší možnosti pro navýšení zubů i vpředu a tím i rychlosti na rovinách, aniž by do výjezdů přišel jezdec o příliš mnoho sil. SunRace se svojí kazetou inspiroval nedávno představeným kouskem, takže nechybí hliníkový unašeč v červené anodizaci, který nese čtveřici větších pastorků, z nichž největší 50 a 42 zubů jsou z hliníkové slitiny 7075, kdežto zbývající pastorky jsou ocelové. Mezi největším a nejmenším je odstupňování 11 - 13 - 15 - 18 - 21 - 24 - 28 - 32 - 36, a co se kompatibility týče, výrobce potvrzuje shodu jak s přehazovačkami Shimano SLX, XT a XTR s vodítky SGS, tedy dlouhým ramínkem, tak s jedenáctkovými kousky Sram NX, GX a X1.

Výhodou této kazety by měla být především cenová dostupnost technologie padesátkového pastorku i pro shimanovské komponenty řazení a samozřejmě pro levnější Sramové kousky, kde je toto umožněno pouze dražším sadám s technologií Eagle.

Nakolik se tenhle produkt uchytí, teprve uvidíme, je přece jen docela čerstvý, ale příznivá hmotnost 512 gramů, a především kompatibilita s klasickým ořechem jej činí dostupnějším širšímu okruhu uživatelů. V nabídce je dvojice variant, a to v černém a stříbrném provedení, přičemž černé stojí kolem dvou a půl tisíce korun a stříbrné je zhruba o dvě stě korun levnější. První ohlasy na funkčnost s přehazovačkou Shimano SLX jsou pozitivní, takže už zbývá jen vyzkoušet to v kombinaci s konkurenčním Sramem. Nanýtování pastorků na hliníkovém unašeči vypadá bytelně, a rovněž samotné pastorky netrpí nějakou podvýživou, aby mohlo dojít k jejich poškození nešetrným řazením, takže se necháme překvapit.

(už)

 

datum: 04.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign