cratoni

Závěsy a záclony Praha

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

SunRace má padesátku

Možná je to měsíc, co jsme na těchto stránkách představili test jedenáctkové kazety SunRace s největším 46zubovým pastorkem, a už se tenhle výrobce vytasil s kazetou, která má nahoře ještě o čtyři zuby navíc. Odpověď na kazety s technologií Eagle od koncernu Sram se v tomto případě jmenuje SunRace CSMX80 a jde nikoliv o dvanáctirychlostní, ale jedenáctirychlostní kousek, jenž nabídne kombinaci 11-50 zubů.

Kam až povede honba za hledáním optima pro jediný převodník lze jen těžko odhadnout, každopádně čím větší zadní pastorek, tím větší možnosti pro navýšení zubů i vpředu a tím i rychlosti na rovinách, aniž by do výjezdů přišel jezdec o příliš mnoho sil. SunRace se svojí kazetou inspiroval nedávno představeným kouskem, takže nechybí hliníkový unašeč v červené anodizaci, který nese čtveřici větších pastorků, z nichž největší 50 a 42 zubů jsou z hliníkové slitiny 7075, kdežto zbývající pastorky jsou ocelové. Mezi největším a nejmenším je odstupňování 11 - 13 - 15 - 18 - 21 - 24 - 28 - 32 - 36, a co se kompatibility týče, výrobce potvrzuje shodu jak s přehazovačkami Shimano SLX, XT a XTR s vodítky SGS, tedy dlouhým ramínkem, tak s jedenáctkovými kousky Sram NX, GX a X1.

Výhodou této kazety by měla být především cenová dostupnost technologie padesátkového pastorku i pro shimanovské komponenty řazení a samozřejmě pro levnější Sramové kousky, kde je toto umožněno pouze dražším sadám s technologií Eagle.

Nakolik se tenhle produkt uchytí, teprve uvidíme, je přece jen docela čerstvý, ale příznivá hmotnost 512 gramů, a především kompatibilita s klasickým ořechem jej činí dostupnějším širšímu okruhu uživatelů. V nabídce je dvojice variant, a to v černém a stříbrném provedení, přičemž černé stojí kolem dvou a půl tisíce korun a stříbrné je zhruba o dvě stě korun levnější. První ohlasy na funkčnost s přehazovačkou Shimano SLX jsou pozitivní, takže už zbývá jen vyzkoušet to v kombinaci s konkurenčním Sramem. Nanýtování pastorků na hliníkovém unašeči vypadá bytelně, a rovněž samotné pastorky netrpí nějakou podvýživou, aby mohlo dojít k jejich poškození nešetrným řazením, takže se necháme překvapit.

(už)

 

datum: 04.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign