Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Stylovka od Galaxy

Kožené gripy či omotávky jsou určitou módní záležitostí a mnozí výrobci jimi vybavují luxusně pojatá cestovní kola, městské modely nebo třeba stylové singlespeedy a festky. Samozřejmě se mezi těmito komponenty najdou ty od vyloženě legendárních značek sázejících na tradici a vyrábějících tentýž díl třeba i více jak půl století. Zároveň však můžeme precizně zpracovaný doplněk, využívající kvalitní syntetickou kůži a nabízející opravdu stylový vzhled, nalézt i s vyloženě dostupnou cenou, aniž by na něm byla nějaká ekonomičnost jakkoli patrná. Přesně to platí o gripech Galaxy Classic s příznivou cenovkou 269 korun.

Základem gripů je 125 mm dlouhý pevný plastový tubus, na obou koncích jištěný zlatě anodizovanou duralovou objímkou. Nosná část gripů je zcela totožná s klasickými bikovými „lock on“ modely, a naprostá imunita vůči jakémukoli nežádoucímu protáčení na řídítkách je tedy samozřejmostí. Střední vrstvu gripů tvoří tvrdší pryž dávající tomuto modelu prakticky standardní šířku, optimální pro pohodlný úchop. Svrchní vrstva   ze syntetické kůže je naprosto zaměnitelná s kůží přírodní, a to jak opticky, tak i hmatově, a dokonce si dovolíme předpovědět, že nejspíš i životností. Její jemné příčné nařezání, a především atraktivně vyhlížející křížený steh, který bohužel skončí po montáži na spodní straně řídítek, jsou dalšími drobnostmi podtrhujícími precizní zpracování.

Pokud vás zajímá, zda jsou tyto gripy použitelné nejen na městská či cestovní kola, ale také na bike, pak vás jistě potěšíme – jsou! Sice je jejich povrch o něco kluzčí než u pryžové klasiky, ale při použití rukavic s kvalitní dlaní je tato kluzkost téměř neznatelná. Je ale pravda, že je skoro škoda držet dané gripy v rukavicích, ničím neizolovaný kontakt dlaně a prstů s jejich povrchem je totiž nebývale příjemný.

Za 269 korun zkrátka hezká stylovka, jejíž design není na úkor praktičnosti.

(kad)

 

datum: 26.01.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign