schindler38

mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Stylově a bezpečně

Masivní zámky ve tvaru podkovy byly vždycky doménou městských cyklistů, messengerů nebo vyznavačů jediného převodu, kteří prostě neřeší, že těžký zámek povezou dvacet a více kilometrů po lese. Ve městě má zabezpečení kola prostě jiné priority a odolnost jdou spolu s vyšší hmotností většinou ruku v ruce.

Podkova nebo účko, takhle se zámkům podobného tvaru přezdívá, a většinou jde o masivní kousky, na které je nutné vzít úhlovou brusku, protože pákové nůžky tady moc nesvedou. Zatímco většina podkov bývá jednoduchá a přiznává základ v podobě silného ocelového U profilu, stylaři ze značky Knog prostě rozhodli dát tomu celému slušivý kabát. Jejich zámek Knog Bouncer sice tvoří 13mm kalený ocelový profil, ale je potažen silikonovým potahem a mechanismus zámku se ukrývá v plastovém obalu. Vše samozřejmě v nápadné barvě, navíc vybaveno dvojicí klíčů s unikátním kódováním. Mimochodem těch kódových kombinací je pět tisíc a klíčky jsou na spirálovém náramku, aby byly při popojíždění městem hned po ruce.

Samozřejmě, že zámek s výškou vnitřního prostoru 120 mm a šířkou 60 mm má i svoji hmotnost a 850 gramů není zrovna něco, co byste chtěli vozit celý den v terénu. Ve městě je to ale klasika, hlavní je bezpečnost, která je v tomto případě na osmém stupni z celkově desítkové škály. My jsme vyzkoušeli uzamčení běžného biku k ocelovému sloupku a vnitřní rozměr oka byl dostatečně velký, aby objal horní trubku i sloupek, takže zamknout kolo ke značce nebude problém. Samozřejmě, že přední a zadní kolo to nezachrání, ale pokud řešíte bleskové zamčení kola na malou chvilku někde ve městě, funguje tenhle zámek opravdu rychle a spolehlivě. Silikon a plast byly k laku rámu šetrné a nasunutí podkovy do jisticího mechanismu spodního dílu je i s uzamčením otázkou pár vteřin. Zámek sice nedisponuje držákem někam na rám, ale vzhledem k silikonovému potahu lze tuhle stylovku za 1149 korun převážet klidně i někde pod ližinami sedla, vejde-li se tam, nebo přes horní a hlavovou trubku.

(už)

datum: 08.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign