Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Stříbrný šíp od Pinarella

Stříbrný šíp od Pinarella

Pod pojmem stříbrný šíp si asi fandové motorismu představí legendární, dnes již historické závodní vozy Mercedes, které svého času na trati Le Mans nenašly přemožitele. Tento stříbrný šíp je ale z trochu jiného soudku, je dvoukolý a jeho domovinou je Itálie. Se zmiňovanými závodními Mercedesy má ale něco společné, a sice výjimečnost, rychlost a rodokmen.

pin

Letošní novinka značky Pinarello nese název FP7 a není ani nutné jí prohlížet příliš dlouho na to, abychom zjistili, že je tvarově vlastně identická s vlajkovou lodí značky, tedy s modelem Prince. Obě kola používají totožné tvarování rámu s nezaměnitelným „zobákem“ na hlavové trubce a rovněž identické geometrie. Takže až na určitý gramový rozdíl se vlastně jedná o princovo dvojče, které navíc láká příznivější cenou. A Pinarello Prince je bezpochyby jedním z nejlepších silničních kol, které kdy prošlo testem Cykloservisu, takže i jeho dvojče bude jistě skvělým závodním nástrojem.

Ke stavbě rámu i přední vidlice byl použit karbon s označením  46HM3K. Hmotnost rámu ve velikosti 54 cm je 1098 gramů. Samozřejmě nechybí pro značku typická profilace Onda na přední vidlici i zadní stavbě.

Pinarello FP7 bude nabízeno s klasickou i slopingovou geometrií a navíc také v dámské zkrácené verzi. Vybírat bude možné ze čtyř barevných variant a mnoha kombinací sad a zapletených kol. Nicméně k Pinarellu patří odjakživa Campagnolo, takže fajnšmekři budou mít aspoň jedno rozhodování ulehčeno.

(kad)

datum: 10.04.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign