katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Stojan domů i na trať

Stojan SuperB TB-WS20

Upevnit kolo při domácím servisu lze různě, zavěsit pod strop, postavit do malého stojánku nebo upevnit do bytelného dílenského stojanu. Pro domácí dílnu nebo použití na závodech je ale dostačující lehký přenosný stojan, který pohodlně sbalíme a složíme třeba pod postel.

Stojan SuperB TB-WS20 patří díky jednoduchému zpracování, variabilnímu uchycení kola a ceně 3098 korun do vyšší střední kategorie mezi pomocníky pro domácí dílny. Duralové opěrné nohy a hlavní konstrukce jsou doplněné plastovými koncovkami, objímkami a upevněním hlavice. Maximální pracovní výška stojanu je 154 centimetrů, minimum je 117 centimetrů, to vše při hmotnosti 4,9 kilogramu, včetně odnímatelné plastové misky na nářadí. Jednoduché provedení výklopných noh se zajišťuje šroubovací kličkou, objímka v půlce hlavního těla se pak stahuje duralovým rychloupínákem. Horní plastová hlavice nese výklopný upínací kovový mechanismus ovládaný pákou. Kolo lze uchytit téměř jakkoliv, a to díky otočnému mechanismu s vysokými zuby a jištěním maticí. Rozvor upínacích čelistí potažených plastem lze seřídit jednoduše rukou otáčením širokého osmihranu po závitnici, zapnutí čelistí je pak díky mechanismu doslova bleskové.

Kolo jsme mohli uchytit takřka jakkoliv, rozvor čelistí pojme jak sedlovou, tak třeba silnou dolní rámovou trubku, maximální upnutelný průměr je 50 mm. Nastavení sklonu kola pak bylo, vzhledem k nutnosti déle šroubovat s pojistnou maticí, než se zuby rozjely od sebe, poněkud zdlouhavější, ale toto není třeba provádět tak často. Naopak výška zubů zaručuje jejich odolnost vůči nechtěnému prosmeknutí a přetočení hlavice. Rychlost a jistotu sevření rámu jsme zmínili, nastavení rozvoru čelistí vyžaduje trochu zvyku, ale je snadné a bez odporu, záleží jen na tom, než si mechanik tak nějak okouká tu vhodnou výchozí pozici páky, aby nemusel stále povolovat, dolaďovat a poměřovat. Tuhost celého stojanu je zcela bez připomínek, stabilita s vhodně upevněným kolem rovněž, ale rozteč opěrných noh 85 centimetrů není zase tak vysoká, takže je třeba dbát na správné vyvážení kola ve stojanu. Na druhou stranu lze celkem snadno otáčet horní polovinou dokola, takže se dá hlavice vychýlit mimo pozici uprostřed opěrných noh.

Výborným doplňkem je miska na nářadí a součástky, která je celkem rozměrná a je usazena na dvou plastových čepech střední objímky. Nabídne jak odkládací plochu rozdělenou na tři díly, tak otvory pro nasunutí imbusů. Pokud miska překáží třeba otáčení pedálů, lze ji natočit jakýmkoliv směrem kolem osy stojanu. Práce v tomto stojanu je kromě nepatrně delšího nastavování čelistí a sklonu hlavice zcela bez připomínek, naopak rychlost sevření čelistí pákou vše vykompenzuje.

(už)

 

Plusy: rychlost zajištění, miska

Minusy: delší seřízení

datum: 17.04.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign