Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Štíhlejší ODI

Gripy ODI SDG Lock On Bonus Pack

Americký výrobce gripů, řídítek a dalších doplňků v žádném případě nepřijal nějaké ekonomické opatření ke snížení provozních nákladů a nepropouští. V nabídce má ale gripy ODI SDG Lock On Bonus Pack, které mají vnější průměr o dva milimetry menší než třeba známý model Rogue.

Označení SDG patří firmě vyrábějící sedla v několika originálních provedeních. Ať už je to s jednou ližinou Monolink, nebo třeba nejnovější variace pro sjezd, vybavená pryžovými protiskluzovými prvky. Logo SDG a hlavně vzorek dost podobný právě zmiňovaným protiskluzovým prvkům na sedlech, zdobí i úchopovou část gripů. Ta je tradičně z kratonové pryže na tuhém plastovém tubusu. Dvojice duralových objímek v černém provedení je součástí balení, samozřejmě lze gripy i objímky koupit zvlášť. Cena za komplet je přibližně 650 korun a následně stačí dokupovat pouze gripy, a to v jakékoliv modifikaci pro daný upínací systém.

Vnější průměr 130 mm dlouhých gripů je 31 mm, takže opravdu výrazně méně než u jiných modelů. Jezdcům s menšími dlaněmi to bude vyhovovat, nicméně proti silnějšímu modelu Rogue bylo znát o něco slabší tlumení, dané tenčí vrstvou pryže. Vzorek gripů patří mezi ty ostřejší, takže neklouže ani za mokra, ovšem jízda bez rukavic není zrovna příjemná. Jde totiž o závodní kousek, který nabízí nekompromisní úchop, takže rukavice jsou nutností. Vzhledem k menší ploše výstupků bude jejich životnost o něco nižší než třeba u verze Rogue, na druhou stranu je to daň za velice jistý úchop. Hmotnost 107 gramů je v této kategorii standardem, příjemná je možnost výběru z černé, červené, modré a zelené barvy gripů.

(už)

 

Plusy: jistota úchopu, průměr

Minusy: slabší tlumení

datum: 18.09.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign