Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Šperky od WR Compositi

Cyklistické komponenty WR Compositi

Stává se už téměř nepsaným pravidlem, že, pokud se na našem trhu objeví nějaká nová značka se zaměřením na superlehké komponenty, má to, jakožto dovozce, často na svědomí firma Airoo. A nejinak je tomu v případě italských karbonových šperků WR Compositi, které se výborně hodí do vybrané společnosti takových jmen, jako jsou například FRM, Corima, Tiso, Bor, Ciamillo a mnoha dalších.

Značka WR Compositi se může pochlubit více než dvacetiletou tradicí a zkušenostmi nasbíranými mimo jiné při vývoji soutěžních automobilů a motocyklů. Karbonové rámy a zadní kyvné vidlice s logem WR jsou používány na tratích mistrovství světa v motokrosu a Super Moto. Výrobce si navíc zakládá nejen na vývoji, ale i na finální výrobě v Itálii, ve vlastní továrně nedaleko Bergama.

Nyní už k samotné cyklistické produkci značky, vedle karbonových rámů (silniční topmodel váží pouhých 760 gramů) najdeme v nabídce celou řadu komponentů, od řídítek, představců a sedlovek, až po silniční nebo biková zapletená kola v rozměrech 26, 27,5 či 29 palců. Jak jinak než se superlehkými karbonovými ráfky. Naprostou lahůdkou jsou pak odpružené vidlice s hmotností pod 1200 gramů, zajištěnou mimo jiné karbonovým provedením vnějších noh. Notorické odlehčovače uspokojí rovněž šedesátigramová sedla tvořená karbonovou skořepinou nebo třeba dvanáctigramový košík na láhev.

My jsme si od dovozce půjčili na vyzkoušení několik komponentů WR Compositi, konkrétně představec, biková i silniční řídítka, sedlovku a objímku pro přesmykač. A u všech těchto dílů jsme mohli obdivovat nejen vynikající tuhost a design, ale i vysokou úroveň zpracování. Nyní se podívejme na jednotlivé komponenty samostatně.

představec WR Victory

Představec WR Victory je koncipován především pro silniční použití. Jeho celokarbonová konstrukce je doplněná titanovými šroubky, váhové redukci i samotnému luxusu tedy bylo učiněno zadost. Mohutný průřez těla představce má za následek naprosto fantastickou torzní tuhost, již ocení především spurteři. Hmotnost 125 gramů v délce 120 mm je vzhledem k perfektní tuhosti skvělou hodnotou. Cena představce, nabízeného ve čtyřech délkách od 100 do 130 mm, je 6750 korun.

silniční řidítka WR RM a RM Ultra

Silniční řídítka WR jsou vyráběna ve dvou variantách, a to s označením RM aRM Ultra. Pro oba modely je shodný tvar, s diametrem středové části 31,7 mm a s typickým podélným zploštěním schovávajícím řadicí i brzdové bovdeny pod omotávkou. Jako zažitou klasiku pak označíme jak provedení horní části oblouku, tak i jeho ergonomicky zalomenou spodní partii. I v tomto případě se může jezdec spolehnout na vysokou tuhost v krutu, což se může zdát při hmotnosti těsně pod 150 gramů (model RM Ultra) skoro až neuvěřitelné. Cena řídítek, nabízených v šířkách 400, 420, 440 a 460 (!!!) milimetrů, je od 6250 korun za model RM až po 12 000 korun za superlehké provedení s dodatkem Ultra.

řidítka WR Flat 4 Gradi a Free Ride

Biková řídítka jsou vyráběna ve dvou provedeních, standardní rovná Flat 4 Gradipro závodní XC doplňuje lehce zvednutý modelFree Ride, jehož název předurčuje použití pro těžší terén. Oba modely jsou nabízeny v různých šířkách, přičemž rovné XC provedení končí na hodnotě 720 mm, takže bude zcela dostačující i pro vyznavače devětadvacítek. Odlišné požadavky na celkovou odolnost jsou patrné ze síly stěny a rovněž z lehce odlišné pohledové vrstvy karbonové pleteniny. Váhově se řídítka pohybují od necelých sta gramů za model Flat 4 Gradi v šířce 520 mm až po 135 gramů za typ Free Ride. Ceny řídítek jsou 3200 korun (Flat 4 Gradi) a 3380 korun (Free Ride).

sedlovka WR WRC

Lahůdku představují sedlovky WR nabízené v celkem pěti variantách, včetně modelu s atypicky (o 37 mm) přesazeným zámkem. V nabídce nechybí ani celokarbonová hlavice pro integrované sedlovky. Model WRC, který vidíte na fotografii, se vyznačuje klasickou koncepcí s integrovaným nosníkem zámku vybaveného titanovými šroubky pro přesné doladění sklonu sedla. Jedním z hlavních požadavků konstruktérů byl co nejvyšší komfort jezdce, čemuž odpovídá nejen síla stěny sedlovky, ale i orientace a kladení jednotlivých vrstev prepregu. Přesazení zámku o dvacet milimetrů je doplněno jeho maximálním odlehčením. Sedlovka WRC je nabízena i v délce 400 milimetrů, což svědčí o dostatečně dimenzované konstrukci. V nejběžnější délce 350 mm a průměru 30,9 mm váží sedlovka s cenovkou 4950 korun 170 gramů. Nabízené průměry jsou 27,2, 28, 30,9, 31 a 31,6 mm.

objímka WR

Drobností, která zaujme vyložené ladiče a gramhoniče, je objímka pro montáž silničního „navářkového“ přesmykače. Je samozřejmě vyrobená z karbonu, stažení má na starosti duralový šroubek a hmotnost tohoto doplňku s diametrem 35 mm je prakticky nulová, přesně osm gramů. Konkrétně v tomto případě ovšem dokonale platí rčení o vyvažování každého ušetřeného gramu zlatem, cena těchto osmi gramů uhlíkových vláken je totiž 1600 korun.

Kompletní nabídku dílů s logem WR Compositi najdete na stránkách www.wrcompositi.it.

(kad)

datum: 19.03.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign