Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Specialized Speed Zone Elite

Computery značky Specialized zahrnují modely s měřením vydané energie, srdečního tepu, nadmořské výšky či teploty vzduchu. Naším testem prošla varianta Speed Zone Elite Altitude, která za cenu 2390 korun nabídne uživateli vedle celé řady běžných funkcí právě výškoměr nebo teploměr. Samozřejmostí je pak digitální bezdrátový přenos, což uvítají především vyznavači horských kol, kde klasická kabeláž často hodně trpí.

Specialized Speed Zone Elite

Hlavní předností testovaného modelu, a vlastně všech dalších typů značky, je velký, dokonale čitelný displej. Nadstandardní velikost zde má nejen údaj o okamžité rychlosti, ale také druhá zobrazovaná funkce i její označení. Po této stránce má Specialized náskok před mnohými konkurenty. S maximalizací displeje ovšem souvisí relativně malá ovládací tlačítka, navíc umístěná hodně blízko sebe, na což je potřeba si zvyknout. Například v prstových rukavicích není jejich ovládání úplně jisté.

Celkové nastavení přístroje se zdá být zprvu trochu složitější, ovšem po základním zorientování se v menua „podmenu“ je už vše docela logické. Velice podrobný návod v češtině, za nějž výrobce chválíme, je zde ale především zpočátku nepostradatelný. Nastavení veškerých potřebných údajů zabere trochu času, s tím je nutné u takto vybaveného computeru počítat. Při běžném provozu již bude uživatel častěji pracovat pouze s kalibrací výškoměru, což je už jednodušší. V praxi nás mile překvapila poměrná přesnost naměřených hodnot, ať už se jedná o teplotu či nadmořskou výšku. Během testu jsme neměli sebemenší problém ani s bezdrátovým přenosem. Mezi doplňkovými údaji nechybí například signalizace poklesu kapacity baterie, což je příjemná maličkost. Trochu zvyku vyžaduje fakt, že například celkové najeté kilometry, maximální rychlost či odpočítávač času jsou v jakýchsi „podmenu“, a displej je tedy při projetí základního menu nezobrazuje, ovšem veškeré ovládání je po logické stránce bezproblémové a celkem intuitivní.

Nová řada computerů Specialized i nadále spoléhá na patentovaný systém uchycení pod krytku na představci, což chválíme. Měřič je zde nejen v ideálním dosahu ruky i zraku, ale především po estetické stránce jeho umístění nijak neruší. V době plochých silničních karbonových řídítek toto řešení jistě mnozí uvítají. Díky originálnímu držáku odpadají také jakékoli nepěkné stahovací pásky či gumičky kolem představce. Vedle toho je možné computer stále upnout také klasicky k řídítkům.

A nakonec estetická stránka, vedle testované červeno-černé varianty je v nabídce také celočerná a stále moderní bílá.

 

(kad)

 

Plusy: velikost a čitelnost displeje, nabízené funkce, systém uchycení

Minusy: menší ovládací tlačítka

datum: 25.06.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign