Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Specialized pro rok 2010

Specialized 2010

Americký výrobce kol Specialized a S-Works v rámci celosvětové prezentace představil své novinky pro rok 2010. Mezi ty nejzásadnější patří nově použití tlumičů od firmy Fox a zcela nové rámy u řad StumpJumper, Enduro a Tarmac SL.

stumpy

StumpJumper FSR

Tradiční allmountainové kolo StumpJumper FSR má nově zdvih 140 mm a i přes zvýšení zdvihu o dva centimetry je opět ještě lehčí. Nejvyšší model z řady S-Works totiž váží pouhých 10,7 kg. Přitom se na něm mnohem lépe stoupá a zároveň „stumpy“ přináší mnohem více bezpečí a zábavy cestou dolů. Zcela nové rámy dostal i pevný model Stumpjumper, obě verze pak budou dostupné i v devětadvacetipalcové variantě.

Enduro

Zcela nový rám má také Enduro, které povyrostlo na 160 mm zdvihu. Jak jsme se během představení a testování přesvědčili, S-Works Enduro váží i s pedály 13,2 kg, a to včetně polohovací teleskopické sedlovky Command Post. Ta jezdci umožní zasunout sedlo níže, aby ve sjezdu nepřekáželo.

senduro

Epic

Rám závodního kola pro XC Epic byl představen vloni a plně se osvědčil, takže nebylo potřeba jej přepracovávat. Jedinou změnou je tedy výměna tlumiče za model z dílny Foxu a použití již pouze dvoupřevodníku a desetikolečka. Odlehčení přináší komponenty kokpitu a celé kolo Epic S-Works tak váží 9,7 kg.

Velmi příznivé budou ceny kol, které budou opět nižší než letos. Například řady Pitch a FSR XC budou řádově o tři až pět tisíc levnější. Více informací i s našimi poznatky a dojmy z jízdy se dozvíte v zářijovém čísle Cykloservisu.

(mig)

datum: 08.08.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign