Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Souboj odpružených sedlovek

Jde Cobra Joplince po krku?

O teleskopických sedlovkách jsme toho už napsali hodně. Jejich přínos v možnosti snížit si do sjezdu sedlo, aby nepřekáželo, je bez diskuzí.

Do přímého porovnání jsme získali hlavní dvě sokyně - americkou Crank Brothers Joplin L a asijskou i900 Cobra od firmy Kind Shock. Ta má oproti modelu Joplin sice vyšší hmotnost, ale hlavně nižší cenu a postrádá diskutovanou vůli sedla do stran. Jsou to ale opravdu takové trumfy, aby byla joplinka mimo hru?

cobra

Hmotnost sedlovek se liší o 53 gramů, přičemž CB Joplin L váží 474 gramů, zatímco KS Cobra 527 gramů. Pro srovnání s klasickou sedlovkou téhož průměru 31, 6 mm Syncros Derived o hmotnosti 304 gramů se jedná u joplinky o nárůst pouhých 170 gramů. Kobra je ale se svou cenou 3990 Kč v základu s páčkou u hlavice o dva tisíce levnější, než Joplin L v témže provedení, což odpovídá vyšší hmotnosti kobry i použitým materiálům.

Tolik krátký popis sedlovek. Srovnání jejich funkce je však velmi zajímavé, a pokud váháte, kterou z nich pořídit, nenechte si ujít článek v čísle 10, které vyjde 21. května 2009.

kind

(mig)

datum: 15.05.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign