Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Solární rukavice

Solární rukavice

Aféry kolem solárních elektráren neustále plní zpravodajství a je vidět, že tenhle rádoby eko-byznys je trnem v oku všem, kdo musí vytáhnout každý měsíc z peněženky větší částku kvůli dotování zelené energie. Rukavice Haven Solar Long jsou sice rovněž zaměřené na využití energie slunečních paprsků, ale kromě pořizovací ceny 690 korun za ně jejich majitel nebude dál platit ani korunu.

Jde totiž o dlouhoprsté cyklistické rukavice, které využívají na horní straně speciální jemnou tkaninu, jež propouští sluneční záření, a nebrání tak pokožce v opalování. Bílý hřbet ruky, opálené předloktí a zase bílá ramena by měly být díky tomuto kousku oblečení minulostí. Opalování i v rukavicích tak bude omezené pouze na několika milimetrech, které kryje pružný lem kolem zápěstí, jenž logicky není z jemné síťoviny. Stoprocentní účinnost solárních schopností jsme nemohli posoudit, protože jsme vyrazili několikrát už s částečným opálením, takže to bylo těžko rozpoznatelné, nezbývá tedy než věřit výrobci.

Každopádně materiál na hřbetu zaručil skvělou ventilaci a totéž platí pro perforovanou syntetickou kůži na dlani, kdy jsou prsty zespod kompletně děrované a ventilační panel ze síťoviny nechybí třeba v prostřední části dlaně. Ta je až na prsty kompletně potištěná silikonovými logy a na třech místech ukrývá gelové polštářky. Ty na vnější malíkové hraně a pod kloubem palce jsou vynikající při tlumení, ovšem dlouhý polštářek pod klouby prstů nebude vyhovovat asi všem. Jeho výška zprvu trochu překážela, hlavně v kombinaci s gripy většího průměru nebo ergonomického tvaru. Naopak se standardním průměrem či tenčím provedením jsme s tím neměli žádný problém. Je to tedy věc zvyku a kombinace gripů.

Celkový střih rukavic testované velikosti L byl velice pohodlný a rozměrově se blížil ikselku. Délka prstů i šířka dlaně jsou zcela bez připomínek a totéž platí pro olemování zápěstí, kde chybí jakékoliv přídavné stahování. Díky střihu ale rukavice drží spolehlivě, takže absence tohoto prvku nijak nevadila. Dokonalou ventilaci jsme již zmiňovali, bonusem je pak kompatibilita rukavic s dotykovými displeji chytrých telefonů, což ocení třeba ti, kdo je používají jako navigaci. Opalování v rukavicích lze samozřejmě sladit s oblečením, protože se tento model dodává hned ve čtyřech barevných variantách.

(už)

 

datum: 24.09.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign