Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Snadné praní

Prečka na řetěz SuperB TB-3208

Naučit se obsluhovat doma automatickou pračku je jeden z důležitých kroků k cyklistově nezávislosti na partnerce, ovšem ti, kdo tento úkon raději svěří něžnému pohlaví, si mohou alespoň vyprat řetěz. To za vás totiž žena nejspíš neudělá.

Vyzkoušeli jsme v praxi myčku nebo chcete-li pračku řetězu SuperB TB-3208, která funguje na jednoduchém principu, společném pro většinu těchto nástrojů. Dvojice plastových nádobek s trojicí vnitřních rotačních kartáčků a stíracími molitany na obou stranách se jednoduše spojí nasouvací rukojetí na řetězu, pečlivě vloženém mezi rotační kartáče, a můžeme čistit. Tedy tak jednoduché to není, je třeba mít zvolený odpovídající převod, aby hned při prvním protočení klikami dozadu nedošlo k nechtěnému zaseknutí řetězu. Rukojeť musí být pečlivě nasunutá na spodní i horní díl pračky a zajištěná pojistkou. Pak už jen stačí shora nalít do celkem širokého otvoru odmašťovač, jehož množství určuje značka minimální hladiny na boku pračky, a můžeme roztočit kliky směrem dozadu.

Pračka nabídla díky poměrně lineárnímu vedení řetězu uvnitř snadný chod, takže neklade takový odpor, a není třeba ji při práci křečovitě svírat a působit tolik proti tahu řetězu. Přestože jsou na obou koncích molitanové vložky zamezující nechtěnému úniku náplně, ukapávání na podlahu jsme se přesto neubránili. I s menším množstvím náplně se tento nešvar projevoval, takže jediným řešením je hadr na podlaze. Několikeré protočení znamenalo poměrně slušnou práci kartáčků, které pracují jak shora, tak ze stran, a řetěz tedy očistí kompletně. Při výměně náplně bylo perfektně vidět velké množství kovových nečistot zachycených na magnetu na spodní straně pračky. Tu lze pro dokonalou očistu kompletně rozebrat, kartáčky vyjmout a vyprat i molitanová těsnění vstupních otvorů nebo zvenčí odjistit magnet, aby bylo možné snadno vypláchnout kovové nečistoty.

Další praní tak může proběhnout v naprosto čisté pračce, stačí pak jen přetřít řetěz do sucha hadrem a namazat. Za 320 korun je tato pračka velmi jednoduše obsluhovaným zařízením, které se s uživatelem zbytečně nepřetahuje o řetěz. Pouze je třeba dbát na ochranu před únikem odmašťovače u vstupu a výstupu řetězu.

(už)

Plusy: hladký chod, demontáž, komplexní čištění

Minusy: odkapávání

datum: 23.04.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign