deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Složte si helmu!

Domácí společnost Cyklospeciality má ve svém portfoliu obrovské množství stylových záležitostí, ať už pro městské jezdce či pro klasický biking. Tentokrát jsme si z její nabídky vybrali hodně zajímavý a především maximálně praktický doplněk, konkrétně přilbu Fuga španělské značky Closca. Skládací konstrukce zajistí, že můžeme mít přilbu kdykoli u sebe, případně na sobě, pohybujeme-li se na kole po městě s naprostým minimem zavazadel. Dámy tuto přilbu po složení vměstnají do trochu větší kabelky, pánové pak do pracovní aktovky. Ne náhodou se přilba Fuga může pochlubit vítězstvím v anketě RedDot Design Award, a stejně tak se stala vítězem soutěže Eurobike Award před třemi lety. U této městské helmy však nejde pouze o systém skládání, ale především o zcela plnohodnotnou bezpečnostní funkci, stylový vzhled, příkladné anatomické vytvarování vnitřní části a s tím spojené skvělé usazení na hlavě a v neposlední řadě také o nečekaně dobře fungující odvětrání. Prostě ve všech směrech dokonale dotažený produkt.

 

Trojice samostatných dílů, z nichž dva spodní představují jakousi obruč, je navzájem propojena čtyřmi plastovými polohovacími mechanismy, zajišťujícími v několika krocích složení či naopak rozložení. Konstrukce obručí a svrchní „čepičky“ představuje klasiku, na niž jsme od cyklistických přileb zvyklí, tedy tvrzený polystyren překrytý pevnou skořepinou, s pevným „in-moldovým“ vzájemným spojením. V rozloženém stavu odpovídá přilba běžné „kokosce“, ovšem s nečekaně hlubokým skeletem, na bocích zasahujícím těsně nad uši. V okamžiku, kdy přilbu složíme, tak je vysoká pouhých šest centimetrů (!!!), byť obvodové rozměry samozřejmě zůstávají. O perfektní skladnosti nelze pochybovat, není zde ovšem jakkoli vykoupena a třeba provedením spojovacích dílců na řemíncích i dalšími detaily patří Fuga mezi luxusní modely. To ostatně platí i o velmi příjemném usazení na hlavě, podpořeném nejen samotným vnitřním tvarem, ale také bohatým polstrováním a pružným zadním dílcem, perfektně přiléhajícím na zátylek. Sice zde nenajdeme plynulé seřizování, to je však nahrazeno bezvadně fungující plochou gumou s možností dalšího doladění, přizpůsobení hlavě je tedy příkladné. Moc hezkým detailem je třeba i látkový kšiltík, uchycený celoobvodově pomocí suchého zipu.

Samotné skládání je velmi jednoduché a ani při něm nemusíme být přespříliš citliví – mechanismus se jeví velmi bytelný a pravděpodobně se hned tak neochodí. V luxusně pojatém balení najdeme přiložený podrobný návod, jak s přilbou zacházet, vše je tedy dotaženo s velkou precizností a z našeho pohledu přilbě trochu chybí snad jen reflexní prvky. Je jasné, že s jejich instalací by trochu utrpěl elegantní, stylový design, ale právě u městských doplňků by odrazek podle nás mělo být co nejvíce. Nicméně výrobce evidentně počítá s tím, že bude jezdec sedlat kompletně vybavené kolo, s osvětlením a odrazkami, což zní logicky.

Hmotnost přilby v testované prostřední velikosti M (55 – 58 cm) je 329 gramů a cena se vyšplhala na 2990 korun. Vybírat je možné z černé nebo bílé barvy.

(kad)

 

 

datum: 11.03.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign