Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Slož si svou kazetu

Kazet Miche SUPERTYPE 11

Víte, co udělá každý správný silničář, když přijde k novému kolu kamaráda? Vezme ho za řídítka a za sedlo a potěžká ho. Potom buď uznale kývne hlavou, nebo mávne rukou. Dáme vám typ, kdy i vy budete mít se svou „silničkou“ blíže k pokývání hlavou.

Kazeta Miche SUPERTYPE 11

Kazeta je jednou z nejchoulostivějších součástek kola. Je potřeba pečlivě sledovat opotřebením prodloužení řetězu. Když přeženete na řetězu najeté kilometry, kazeta jde do věčných lovišť. A to by se jeden rozbrečel, protože kvalitní a lehká kazeta bývá dost drahá. Ale v případě, že si pořídíte skutečně drahou kazetu té nejvyšší kategorie, lhostejno od jakého výrobce, tolik řetězů na ní nevystřídáte, neboť hmotnost zaplatíte životností.

Nám se na redakční stůl dostala kazeta od italské firmy Miche. Někteří možná vědí, že Miche je firma s takřka stoletou tradicí a všechny produkty vyrábí v Itálii. Silniční model kazety SUPERTYPE 11 rychlostí má hmotnost neuvěřitelných 154 gramů při osazení 12-25 zubů. Například Super Record od Campagnola váží 200 gramů. Rozdíl pět dekagramů je opravdu hodně. Velice příjemné je, že i jedenáctistupňovou kazetu od Miche si můžete poskládat sami z volných pastorků, protože Miche má i v tomto případě náběhy na řetěz vyřešené. Musíte pouze respektovat, že pokud má první pastorek 11 zubů, musí druhý pastorek mít zubů 12. Při užití většího prvního pastorku (12,13,14 nebo 16 zubů) toto pravidlo neplatí a možnost je již libovolná. Dalších devět pastorků volíte v rozmezí 12-27 zubů. Koncový pastorek se nabízí ve velikosti 23, 25, 27 a 29 zubů. Výběr tedy dokonalý a pro všechny terény a rychlosti. Chtělo by se napsat, že možnost složení vlastní kazety je vhodné například pro mládežnické kategorie, které mají určené převody, ale ty jistě, s ohledem na cenu, po SUPERTYPE nesáhnou. Cena kazety je od 5 440,- Kč. Mohou si ale vybrat z nižších modelů, které kapsu tatínka příliš nezatíží a u kterých lze také pastorky volit podle libosti.

Pastorky SUPERTYPE jsou vyrobeny ze slitiny ERGAL 7075, opracované CNC, jsou tepelně zpracované a anodizované speciální úpravou HT, která maximalizuje povrchovou tvrdost. Mají antracitově šedý vzhled a jak je patrné z obrázku, laserem vytvořený nápis podtrhuje výjimečnost výrobku a jeho exkluzivitu. První pastorek je ocelový a pochromovaný. Závěrná matice je duralová. Díky kvalitnímu zpracování výrobce uvádí, že i na takto hmotnostně nízko vyrobené kazetě, která je určena pro špičkové závody, lze najet i 4 000 km.

Samozřejmostí je, že si můžete vybrat kazetu SUPERTYPE i v 10 rychlostním provedení, a to jak pro systém Campagnolo, tak i Shimano.

A věřte nám, že pokud si kazetu koupíte a budete si s ní pohrávat nad stolem, točit si s ní jako my, bude vám tak krásnou věc skoro líto dát na kolo.

(kany)

datum: 15.05.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign