Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Slavíkovi explodovalo v Brazílii zadní kolo

Tomáš Slavík měl tvrdý pád při sobotní kvalifikaci CITY DH WORLD TOUR v Santos, Brazílie. V jedné z nejrychlejších pasáží tratě mu nečekaně explodovalo zadní kolo! Ve více než 50km/h dostal smyk, klouzal se přes dvacet metrů a zastavil až nárazem do hrazení u tratě. Zázračně z tohoto pádu vyvázl bez zranění, pouze s menšími odřeninami. Bohužel kvůli pádu nepostoupil do samotného závodu, kde měl bojovat o přední pozice s těmi největšími specialisty na městské sjezdy.

 

"Byl to jeden z nejhorších pádů, který jsem kdy měl. Je to noční můra všech závodníku. Pády v takové rychlosti, na betoně, schodech, mezi zdí a zabradlím - to je asi ten nejhorší scénář, který si může závodník představit. Poté co se mi vyzul zadní plášť, bylo moje kolo absolutně neovladatelné a okamžitě mě otočilo o 180 stupňů a šel jsem tvrdě k zemi. Naštěstí jsem kromě pár menších odřenin absolutně v pořádku. Byl to můj první závod v Santos, je to opravdový extrém mezi městskými sjezdy. Už v tréninkách jsem měl dobrý časy, kolo fungovalo skvěle a já se cítil výborně. Podle všech těchto skutečností jsem doufal ve výsledek v TOP3, ale technická závada mi dala stopku. Trochu mě to mrzí, ale je to pro mě velká zkušenost a o to víc chci zajet dobrý výsledek v Chile, kde máme za 12 dní další závod City DH world tour. Doufejme, že už bez smůly na patách..."

Tomáš je již v tuto chvíli v Santiagu v Chile, kde se připravuje na další závod. Za 2 dny se společně s Filipem Polcem přesouvají do horského střediska Nevados. 

 

 

 

 

datum: 12.02.14 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign