deluxe-cycling
katalog_elektrokola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Skvělé brýle HQBC Treedom

Značka HQBC se velmi rychle zabydlela na cyklistickém trhu a její produkty si rozhodně nemohou stěžovat na nezájem – zásluhu na tom má jejich nesporná kvalita, ale i nepřehlédnutelný design a v neposlední řadě tak často skloňovaný poměr cena/výkon. My jsme si z nabídky tentokrát vybrali brýle s označením Treedom, které uspokojí jak svým výrazným tvarem, tak i kvalitou usazení na obličeji. V pevném transportním pouzdru k nim navíc vedle páru standardních kouřových skel dostanete rovněž čiré a oranžové zorníky, stejně jako náhradní pryžový nánosník nebo látkový obal sloužící současně i k vyleštění skel. Tento paket, v němž nechybí prakticky nic, vás pak přijde na rozumných 1030 korun.

Z hlediska konstrukce se jedná o klasiku, u níž je přihlédnuto k co nejdelší životnosti. Rámeček z materiálu TR90 Grilamid je skutečně nadstandardně odolný, a to nikoli zásluhou samotného mohutnějšího tvaru, ale spíše díky houževnatosti použitého materiálu. Sklopné bočnice tvarově dokonale navazují na středovou část a jejich délka i jemné zahnutí se starají o to, aby brýle seděly velmi jistě – lhostejno, zda disponujete užším či středně širokým obličejem. Protiskluzová gumová zakončení jsou klasikou, stejně jako univerzálně „rozkročený“ nánosník, jenž usazuje brýle do správné výšky. Hodně se nám líbilo provedení nánosníku, jehož pryžové dosedací části jsou zespodu nasunuty na dvojici úzkých čepů. Tím je dokonale předejito nežádoucímu odlepování či dokonce ztrátě nánosníku, což bývá u sportovních brýlí poměrně častý problém, neboť pot je právě k tomuto spoji dost agresivní. Z našeho pohledu je zde použité řešení naprosto dokonalé, přesto se výrobce ještě pojišťuje dalším náhradním nánosníkem přiloženým v balení.

Samotné vytvarování skel je pak opět značně univerzální. Spíše vyšší zorníky velmi účinně zabraňují foukání do očí při rychlejší jízdě – přitom nejsou tak blízko lícním kostem, aby hrozilo nežádoucí zamlžování skel při pomalejší jízdě.

Standardně nasazená polykarbonátová skla, netříštivá a s odolností proti poškrábání, mají velmi příjemné kouřové zabarvení s filtrem kategorie 3 - jsou tedy určena do vyloženě slunečného počasí. Univerzalitu vzhledem k venkovním podmínkám však zajišťují výše zmíněná čirá a oranžová skla, jejichž výměna je v praxi až překvapivě snadná. A s trochou šikovnosti se dá zvládnout dokonce i bez jakéhokoli zapatlání skel.

Testované brýle jsou k mání v atraktivním bílém, a naopak celkem decentním černém provedení.

(kad)

 

 

datum: 05.01.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign