deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Skvělá skla na brýlích Salice

Z nabídky italské značky Salice jsme si tentokrát vybrali brýle s označením 011RW, které nabídnou značnou univerzalitu použití a především vyspělá skla. Dodatek RW v názvu totiž informuje o povrchové úpravě zorníků „Rainbow“. Výsledkem je atraktivně vyhlížející zrcadlový efekt, jenž snižuje odlesky a činí skla podstatně přátelštějšími k uživateli. Navíc i odolnost polykarbonátových zorníků vůči mechanickému poškození by měla být v tomto ohledu nadstandardní.

Základem brýlí je konstrukce s horním nosníkem a sklopnými bočnicemi. Vysoká pružnost zde zajišťuje nejen požadovanou životnost, ale především ochotu přizpůsobit se rozdílným šířkám obličeje. Jednoduše řečeno, tyto brýle sedí na obličeji naprosto skvěle, a současně o nich uživatel skoro neví. A příliš nezáleží na tom, je-li hlava užší či středně široká. V tomto ohledu musíme pochválit také vytvarování a délku nožiček, doplněných o protiskluzové inserty na vnitřní straně. Bytelně se tváří jak panty, tak i usazení skel v rámečku. Nánosník sice není šířkově nastavitelný, ale z naší zkušenosti je nejen ideálně vysoko, ale především je vhodně rozevřený a usazuje brýle správně vysoko na obličeji.

Vytvarování skel je atraktivní a praktické zároveň. Spodní „vykousnutí“ vypadá moderně, přitom i ochrana očí vůči proudícímu větru je velmi dobrá. Určitou zajímavostí je horní ventilace skel, zlepšující odolnost vůči zamlžování při pomalejší jízdě. Co je však zcela zásadní, to je úprava Rainbow, která se ukázala jako perfektní i do méně příznivých podmínek, přičemž „rozjasňující“ efekt jsme ocenili především při jízdě v terénu. Velmi lehké kouřové zatmavení je použitelné ve většině podmínek, a to přesto, že filtr skel nese označení číslovkou tři. Zároveň jsou však k brýlím přiložena náhradní skla s minimálním zatmavením (filtr kategorie 1) a mírně oranžovým zabarvením. Tyto zorníky jsme si v praxi oblíbili stejně jako základní RW. Výměna skel je pak velmi jednoduchá – pružnost všech použitých materiálů se projeví nejen v odolnosti, ale také v dobrém pocitu při samotné manipulaci. Málokdy má totiž uživatel při výměně skel pocit, že jde vše lehce a že obrubě jen tak neublíží. V tomto ohledu je Salice sázkou na jistotu.

Cena testovaných brýlí je 1990 korun a v nabídce je čtveřice barevných variant obruby.

(kad)

 

 

datum: 11.11.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign