deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

SKR do letního horka

Sýkora SKR

Domácí výrobce cyklistického textilu, firma Sýkora, má ve své nabídce designově velice zdařilou kolekci SKR s typickou reflexní úpravou Safety Point. My jsme z této kolekce otestovali pánský komplet, sázející na čistě sportovní, celkově více upnutý střih a příkladné zpracování.

dres na kolo Sýkora SKR

Dres SKR s krátkým rukávem je ušitý z velice tenkého a vzdušného materiálu nazvaného LifeSpecial. Jedná se o „dresovinu“ s poměrně vysokou jednosměrnou elasticitou, materiál perfektně odvádí pot a velice rychle schne. V podpaží jsou použity síťované panely, ještě zlepšující prodyšnost důležitých partií. Střih sází na zkrácený přední díl, omezující nevzhledné krabacení materiálu na břiše při předklonu. Pohodlí navíc celkem znatelně navyšuje instalace vysoce pružného materiálu, tvořícího vpředu spodní lem a snižujícího tlak na břicho. Zadní olemování je pak vybaveno protiskluzovým zakončením tvořeným silikonovým proužkem. V letním horku ale uživatel uvítá především celorozepínací přední díl, který umožní naprosto dokonalou ventilaci. Jinak je vsazeno na upnutější střih, doplněný raglánovými rukávy s ideálně vyřešeným lemem, jenž nijak nestahuje ruku. Spokojeni jsme byli také s klasickým provedením zadních kapes, jejichž členění s dostatečnou hloubkou je doplněno horním pružným okrajem a malou kapsičkou se zapínáním na zip, vhodnou třeba pro uložení telefonu. Celkem rozměrné znaménko plus v reflexní úpravě, umístěné uprostřed zad, je pak typickým designovým prvkem celé kolekce.

kraťasy na kolo Sýkora SKR

Krátké kalhoty SKR vsadily na osmipanelový střih, přičemž klasickou černou lycru s polomatnou povrchovou úpravou doplňují atraktivní kontrastní (v našem případě červené) ploché švy a velice příjemné olemování konců nohavic, tvořené jemnou pružnou textilií, zespodu vybavenou protiskluzovými silikonovými kolečky. Síťovaný lacl je pak naprosto ideální z hlediska co největší eliminace zbytečného materiálu, který by jen zvyšoval pocení a zhoršoval ventilaci. V tomto ohledu jsou testované kalhoty SKR naprosto perfektní. Materiál laclu sice není enormně pružný, ale díky propracovanému střihu sedí kalhoty na těle ideálně. Pochvalu zaslouží také vnitřní perforovaná vložka Nobel Leaks, jež je nejen tvarově dokonale přizpůsobivá a použitá vrstva polstrování dokáže značně zpříjemnit jízdu, ale navíc je vložka do kalhot všita hodně hustým plochým švem, což předchází předčasnému vytrhávání a řídnutí lycry v této oblasti. Nadstandardní pohodlí kalhot zaručuje především již zmíněné zakončení nohavic, ty navíc působí spíše kratším dojmem. Stejně jako v případě dresu, také u kalhot nalezneme reflexní znaménko plus, a to zezadu na levé nohavici, přičemž nad ním je taktéž v reflexní úpravě ještě logo výrobce, takže bezpečnost cyklisty zde byla skutečně řešena maximálně.

Cena testovaných kalhot SKR je 1260 korun, dres vyjde na1350 korun. V obou případech je možné vybírat z trojice barevných kombinací, vedle modro-červené je v nabídce také černo-červená a černo-zelená varianta.

(kad)

datum: 02.08.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    rátké kalhoty SKR vsadily na osmipanelový střih, přičemž klasickou černou lycru s polomatnou povrchovou úpravou doplňují atraktivní kontrastní (v našem případě červené) ploché švy a velice příjemné olemování konců nohavic

    20.06.13, 09:30:53
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign