Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Silvini ve všech vrstvách

Triko Silvini Primo MT03 a kalhoty Primo MP274

Jednou z novinek značky Silvini pro letošní sezónu je funkční spodní prádlo, díky čemuž může tento výrobce nabídnout naprosto kompletní kolekci sportovního textilu, od základních vrstev až po ty nejsvrchnější. A jak už bývá pro Silvini typické, ani v případě spodních trik nebo kalhot nezapomněla tato značka na příkladné zpracování a především použití kvalitních, na tělo příjemných materiálů.

Naším testem prošla dvojice produktů, konkrétně triko s krátkým rukávem Primo MT03 a kalhoty Primo MP274. Kolekce funkčního spodního prádla Silvini ovšem zahrnuje podstatně více produktů, a sice trika s dlouhým i krátkým rukávem nebo dlouhé kalhoty, to vše nejen v pánském, ale i v dámském a dětském střihu, navíc vždy v několika barevných odstínech. Námi testované produkty jsou tedy pouhými vybranými zástupci, přičemž vlastnosti použitých materiálů se týkají celé kolekce.

Pokud se zaměříme na konkrétní pánské triko a kalhoty řady Primo, tak v obou případech musíme pochválit propracovaný střih a především dostatečně dimenzovanou délku trupu i nohavic. Silvini je jednou z ne mnoha značek, které myslí také na dlouhány. Použitý materiál, tedy pletenina s názvem Modal, patří mezi funkčními materiály k těm na omak vyloženě příjemným. Gramáž je o trochu vyšší, přičemž z rubové strany je pletenina jednobarevná a z vnější vsadila na jemnou, pěkně vypadající mřížku, opticky ne nepodobnou ripstopovým materiálům. Měkkost i hebkost pleteniny, a především její vysoká savost, je zde zajištěna přírodním celulózovým vláknem.

V praxi nabízí použitý materiál vynikající odvod vlhka od pokožky, k čemuž je samozřejmě zásadní co nejlépe zvolená velikost a obepínající střih. Vysoká savost materiálu je zde dominantní, takže při vyšší intenzitě pohybu a následném výraznějším pocení již není odvod vlhka do dalších vrstev tak markantní - v tomto ohledu patří testovaný materiál spíše k průměru. Ke střihu trika i kalhot nemáme připomínky, použití plochých švů zvyšuje komfort uživatele. Pochvalu zasluhuje provedení všech lemů, ať už to je u límce, rukávů či nohavic. Menší estetický nedostatek, budeme-li vyloženými detailisty, můžeme najít v odlupujícím se bílém logu Silvini. Jinak jsme byli s oběma testovanými produkty spokojeni.

Triko Primo MT03 s krátkým rukávem stojí 650 korun, cena kalhot Primo MP274 je 790 korun.

(kad)

 

Plusy: na omak příjemný materiál, použitý střih

Minusy: odlupující se logo

datum: 23.05.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign