Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Silvini pro dámy

Cyklistické kalhoty Silvini Borgo

Stále větší procento dam-bikerek dává přednost volnějším kraťasům před klasickými lycrovými. Vedle kapes totiž nabídnou podstatně větší odolnost materiálu, a tedy i ochranu v případě pádu, navíc ve srovnání s běžnými „elasťáky“ zdaleka tolik nevykreslí partie, jež se mnohá z nás snaží raději zamaskovat. Značce Silvini se v případě modelu Borgo podařilo spojit maximální praktičnost s elegantním střihem, tyto kalhoty patří k těm nejvíce propracovaným.

Cyklistické kalhoty Silvini Borgo

Základem se stala koncepce známá od pánských volných cyklo-šortek, tedy s pevnějšími vnějšími kalhotami a dovnitř vloženými elasťáky vybavenými polstrovanou vložkou. Spojení obou vrstev mají na starosti tři poutka s patentky, díky čemuž lze nejen snadno vyprat třeba jen vnitřní kalhoty, ale navíc lze nosit samostatně ty vnější, a to při jakýchkoli outdoorových aktivitách. Jejich střih i materiál byly zvoleny s ohledem na maximální pohodlí. Nízká gramáž pak zajišťuje velice dobrou ventilaci a výhodou je také elasticita materiálu.

Vnitřní kalhoty jsou střihově hodně jednoduché, v pase nechybí standardní plochá guma, jež je na koncích nohaviček doplněna protiskluzovým zakončením. Měkčená vložka není zbytečně rozměrná a její tvarová poddajnost byla v praxi perfektní, stejně jako slušná vrstva polstrování, která dokáže dobře rozložit tlak mezi sedacími partiemi a povrchem sedla.

Cyklistické kalhoty Silvini Borgo

Délka vnějších kalhot je bezproblémová i pro sportovnější jízdu. Sesazení z většího množství panelů je především designovou záležitostí, u testovaného provedení pak působily zajímavě také všité paspule z reflexně zeleného materiálu doplněného decentní stejnobarevnou grafikou. Přední i zadní kapsy vycházejí z civilních střihů a jsou to především ony, co dává kalhotám elegantní vzhled. Klasické zapínání sází na překrytý zip a pevný horní kovový úchyt nahrazující méně spolehlivý patentek. Maximálnímu pohodlí je uzpůsoben vyšší pas, který je zevnitř na bocích doplněný stahovací plochou gumou s možností předepnutí, takže kalhoty se na konkrétní postavu dají velice dobře přizpůsobit. Výhodou je i stahování spodního lemu, v závislosti na obvodu stehen a na komfortních požadavcích. Vzhledem ke zdvojené vrstvě kalhot je celková ventilace velice dobrá, nízká gramáž materiálů se v tomto ohledu rozhodně vyplatila. Přesto jsou vnější kalhoty zepředu na nohavicích ještě vybaveny svislými zipy, pod nimiž je síťovina. Po jejich rozepnutí se ventilace ještě zlepší.

Dámské krátké kalhoty Silvini Borgo jsou skutečně perfektní, a to jak svým střihem, tak i použitými materiály. Cena 1450 korun je tedy rozhodně odpovídající.

(kat)

 

Plusy: propracovaný střih, nízká gramáž a elasticita materiálů

Minusy: nenalezli jsme

datum: 25.10.12 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign