Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Silvini Gela

Tenká cyklistická větrovka je univerzálním doplňkem, jenž přijde vhod prakticky po celý rok. Jejím nejčastějším úkolem bývá ochrana před větrem při tréninku či při návratu z výletu, hlavně při rychlém zhoršení počasí - tedy v okamžicích, kdy nechceme prochladnout, ale současně vyžadujeme výbornou prodyšnost nejsvrchnější vrstvy při aktivním pohybu. Jelikož nemalý čas stráví tato „doplňková ochrana“ našeho těla v kapse dresu či v batohu, zásadní je také co nejnižší gramáž použitého materiálu, která má navíc často co říci i ke zmíněné paropropustnosti. Přesně tyto požadavky splňuje větrovka Gela z kolekce Silvini 2017.

Jako základ zde použili superlehký materiál s příznačným názvem Windbreaker.  Díky němu se podařilo vyrobit bundu o hmotnosti kolem sta gramů. Materiál bundy zaručuje perfektní odolnost vůči profouknutí a současně více než dostatečný stupeň voděodolnosti při maximální prodyšnosti. Materiál díky své hustě tkané struktuře nepotřebuje běžně využívaný vnitřní zátěr, který snižuje prodyšnost, a přesto se svou výraznou odolností vůči promočení blíží běžným pláštěnkám. Za volbu materiálu od nás Silvini dostává za jedna. Po smotání do malého balíčku nezabere bunda velikosti XL ani celou jednu ze zadních kapes dresu, klidně k ní ještě zastrčíme minihustilku. Bundu lze jednoduše složit a zapnout rovněž do kapsičky začleněné do bočního svislého švu, takže nepotřebujeme samostatný váček. Celková ventilace je výrazně navýšena členěním zad s vzájemným přesahem materiálů a síťovanou podšívkou horní partie. Pakliže si vezmeme batoh, logicky tuto ventilační funkci výrazně snížíme, při nezakrytých zádech však odvětrání funguje výborně.

Použitý střih je co možná nejuniverzálnější, takže je dimenzován nejen z hlediska délky rukávů a partie trupu, ale rovněž do šířky. Ne že by zkoušená velikost XL byla pro cvalíky, pěkně sedí na těle, ale nějaké to kilo navíc rozhodně odpustí. Délkou rukávů s raglánovým střihem je Silvini tradičně příjemně dimenzované, takže ani hodně „rukatí“ jedinci nebudou mít při sportovně předkloněném posedu problém. Olemování rukávů i spodního zakončení je řešeno minimalisticky, ovšem dokonale funkčně.

Z detailů zasluhuje zmínku způsob podložení hlavního zipu. Je vidět, že produkty Silvini skutečně navrhují a testují cyklisté, neboť je prakticky nemožné, aby se podložení zipu při zapínání či rozpínání připletlo do jezdce a zadrhlo se. Horní „garáž“ zipu už je klasikou, naopak nadstandardem je použití jemného fleecu zevnitř límce, tedy materiálu skutečně příjemného na omak. Naši pochvalu si odnáší výška a celková šířka límce. Detailem praktickým spíše pro jiné využití nežli cyklistické je přítomnost tenké kapuce uložené pod zipem v límci. Pokud však tuto větrovku budeme chtít používat rovněž na outdoor či běžky, kapuce se jistě hodí. Cyklisté ocení výrazné prodloužení zadního dílu, naši tradiční pochvalu si odnáší nadbytek reflexních prvků.

Cena bundy Silvini Gela je 1550 korun a v nabídce je celkem pět různých barevných kombinací, jak velmi výrazných, tak i decentních.

(kad)

 

 

datum: 24.05.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign