deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Silniční plášť Kenda

Kontender – dobrá volba!

Značka Kenda je vyhlášena především svým bikovým obutím, modely jako Karma či Blue Groove jsou téměř legendárními. Stranou zájmu tohoto výrobce však nezůstává ani silniční segment, přičemž od dovozce, firmy Cyklo Švec, jsme si tentokrát zapůjčili k dlouhodobému testu plášť Kontender, jenž vyniká příznivým poměrem cena/výkon. S hmotností 290 gramů sice neosloví závodníky, ale jako tréninkový a pro hobby silničáře se Kontender osvědčil na výbornou. Za 289 korun totiž nabídne „hodně muziky“.

Z hlediska konstrukce se jedná o klasiku dané cenové kategorie, standardem je drátěná patka a hustota tkaniny 60 TPI. Zdokonalená směs s označením L 3 R-Pro nabízí dvojí tvrdost – pro co nejlepší skloubení adheze a dostatečné životnosti. Právě směs je totiž v praxi tím, co odlišuje testovaný model od většiny levnějších silničních plášťů, z hlediska přilnavosti se může směle měřit s řadou závodně zaměřených gum. Jistota v zatáčce a na hladkém povrchu nás mile překvapila, což byla zásluha jemného směrového vzorku bočních částí běhounu ve spojení s optimální směsí. Totéž srovnání platí v případě celkové kvality pláště, jenž netrpí házivostí, jeho obutí bylo naprosto bezproblémové a stejně tak maximální doporučený tlak 8,5 Atm. je zcela dostačující. Při testu jsme Kontender foukali i na devět atmosfér bez jakýchkoli následků či tendencí k házivosti.

O své cenové kategorii výrazněji informuje pouze hmotnost pláště a nabízený jízdní komfort, který je ale ve finále stále o něco vyšší než u většiny modelů s cenovkou mezi dvěma a třemi stovkami. Z hlediska životnosti pak patří testovaný plášť k průměru. Na rozdíl od levného obutí je jeho směs o poznání měkčí a přilnavější, takže se logicky také o něco rychleji sjíždí než u supertvrdých modelů, což je ale ve finále dobře. Mix vlastností je zde namíchán s ohledem na co nejlepší jízdní projev při zachování příznivé ceny.

Plášť Kenda Kontender je nabízen v šířce 23 mm v mnoha barevných verzích, vedle námi testované černo-bílé je k mání také černo-červená, černo-modrá, černo-stříbrná a černo-žlutá. V nabídce jsou ale i jednobarevné varianty, například oranžová, výrazně zelená a dokonce růžová, a to v šířkách 26 mm - například pro stylová městská kola.

(kad)

 

 

 

datum: 13.02.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign