Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Silničář trenérem BMX aneb Kam kráčíš BMX?

Někteří říkají, že cyklistika je jen jedna. Ale upřímně se o tom dá dneska dost pochybovat, neboť některé disciplíny jsou od sebe velmi vzdálené a nic nemají společného. Těžko třeba někdo zapochybuje nad tím, že silniční cyklistika má s BMX společného jen kolo, na kterém se musí šlapat, ale jinak už vůbec nic. Jiného názoru je Český svaz cyklistiky, který již v listopadu loňského roku jmenoval do funkce reprezentačního trenéra BMX ryzího silničáře Jozefa Regece. Kdysi vynikajícího závodníka, reprezentanta, který proslul i tím, že vyhrál etapu Kyjevě na Závodě míru v roce 1986, v době, kdy atomová v Černobylu vyletěla do povětří. Regec posléze pracoval i jako reprezentační trenér silničářů. Že by vidina olympiády, kde bude startovat s obrovskými nadějemi náš Michal Prokop, byla tak mocnou vidinou, že při ní někteří ztrácí soudnost? Nebo že by nové trendy? Možná se dočkáme i okamžiku, kdy trenér stihačů bude jmenován do funkce trenéra kolové a dráhový sprinter Buráň  přijme místo u krasojízdy. Vždyť cyklistika je jen jedna. To je na tom BMX tak špatně, že ve svých řadách nenašlo znalého odborníka pro tuto funkci?

Poslali jsem Regecovi e-mailem několik otázek, které by mohly zdokumentovat jeho znalosti z oblasti BMX. Dost by nás například zajímalo, kolik závodů BMX v životě vůbec viděl. Zatím se zdráhá odpovědět. Pokud se situace změní, rádi vás budeme informovat.

datum: 21.01.07 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign