katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Silikony trochu jinak

Mezi vyznavači silikonových gripů se dost často vedou debaty o tom, která značka je nejlepší, nejtrvanlivější, nejkomfortnější. Je to snad ještě živelnější než v případě klasických gripů, a přitom si je většina těch silikonových díky absenci jakékoliv profilace podobná jak vejce vejci.

 

 

My jsme vyzkoušeli něco trochu jiného, konkrétně silikonové gripy Absolute Black, které jsou designované v Anglii, vyrobené v Itálii a hliníkové zátky se jim frézují v Polsku. Absolute Black je značka zaměřená hlavně na luxusně zpracované převodníky, náboje a další CNC produkty, nicméně tyhle gripy jim dokonale zapadají do portfolia. Jsou totiž z opravdu hustého a tuhého silikonu a výrobce udává, že nikdo jiný tak hustý a odolný silikon na výrobu gripů nepoužívá, takže i proto váží gripy 68 gramů (bez zátek). Díky materiálu by prý měly gripy odolávat opotřebení až jednou tak dlouhou dobu než ty konkurenční. Každopádně, materiál s dvojí hustotou (tvrdší jádro, měkčí vnější tenká vrstva) je první věc, která by měla být odlišná, ta druhá jsou frézované kanálky po obvodu a třetí hliníkové obráběné zátky řídítek vybavené dvojicí O kroužků pro zajištění uvnitř.

 

 

V detailech si tenhle výrobce vyloženě libuje, takže jak zpracování zátek s logem značky, tak čisté provedení gripů, nabízených v černé, červené, zelené nebo modré barvě, jsou opravdu lahůdkové. Nasazení gripů na řídítka vyžaduje jejich důkladné navlhčení, což je u silikonů klasika, pro zajištění zátek v řídítkách s tenčí stěnou lze vyměnit jejich O kroužky za silnější, které jsou součástí balení. Na úchopu se výsledný 33mm průměr podepsal příjemným rozložením tlaku v dlani a trochu tužším projevem, než to bývá u některých měkčích modelů. Nicméně, hrany drážkování netlačily a nedávaly o sobě ani jinak vědět i při jízdě bez rukavic, naopak díky nim nabídnou gripy částečné odvětrání dlaně. Vymačkání materiálu po několika vyjížďkách bylo sotva znatelné, takže slovům výrobce o trvanlivosti a odolnosti materiálu věříme. Za 845 korun by ale měl tenhle komplet něco vydržet, přece jen je to cenově trochu výš, než je obvyklé, byť jsou v ceně zmíněné zátky ze slitiny 7075. Každopádně je to ale vysoce funkční a hlavně designově hodně zajímavý kousek, který se nejen dobře drží, ale i vypadá.

(už)

 

datum: 27.08.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign