katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Silikonový Sting

Nečekejte bulvární zprávy o známém zpěvákovi, to nás jen shoda názvu značky a jejích gripů vyprovokovala k takovému nadpisu. Gripy Sting Silicone ST-912 jsou totiž jedny z řady stále modernějších silikonových gripů, ovšem jsou od většiny tak trochu odlišné.

Zatímco pro silikonové gripy existuje etalon v podobě značky ESI a jejích hladkých kousků, Sting má nejen na omak dost odlišný materiál. Zatímco si většina pod silikonovými gripy představí profíky používané „pěnovky“ v aktuálním tuhém či poddajnějším provedení, testované gripy se na první dojem tváří jako pryžová klasika. Nečekejme hladké provedení, naopak po obvodu je čtveřice podélných linek, dva profilované nápisy a kromě dvojité obruby na vnitřní a jednoduché na vnější straně je plocha gripu jemně vroubkovaná. Ovšem na první úchop je jasné, že tohle není normální pryžový grip, ale ani ona hustá hrubá silikonová pěna s hladkým povrchem. Pocitově je materiál někde přesně uprostřed, ale k tomu se dostaneme.

Délka gripů je 130 mm a po nasazení na řídítka mají průměr 31,3 mm, což je optimální univerzál pro většinu jezdců. Nasadit na řídítka jde trochu obtížněji než u pryžových gripů a je třeba je více navlhčit, tedy stejně jako klasické silikony. Po vyschnutí ale prokázaly vynikající odolnost vůči protáčení, a to i během testování v mokrém sněhu a dešti. Materiál má díky tloušťce perfektní tlumicí schopnosti, takže pro delší jízdu je to výborný společník. Nějaký ostřejší úchop ale i přes čtveřici linek nečekejme, vše je spíše o adhezi dlaně, ať už v rukavicích, nebo bez, kde se materiál jeví jako méně klouzavý, spíše „matnější“ a sušší na dotek. Za mokra materiál nepatrně klouže, ale není to nic, co by překračovalo standardní meze, rovněž odolnost vůči omačkání je na slušné úrovni. Hmotnost je příznivých 65 gramů, stejně jako cena 270 korun, za níž lze mít černou, červenou, bílou nebo fluo oranžovou a fluo zelenou variantu.

(už)

 

datum: 22.04.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign