cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Šikovný Musguard

Domácí společnost Cyklospeciality má v nabídce samé šikovné věcičky, jednou z nich je například superlehký skládací blatník Musguard v předním i zadním provedení. Je vyrobený ze silné plastové fólie a smotaný do ruličky nezabere prakticky žádné místo. Výborně se proto hodí pro všechny možné cestovatele, včetně dálkových jezdců a dobrodruhů, a samozřejmě i pro běžné cykloturisty, kteří z jakéhokoli důvodu nechtějí kompletně vybavené kolo, osazené standardními dlouhými blatníky. Vyzkoušeli jsme přední variantu, určenou pro montáž na spodní trubku.

Přestože Musguard (nejde o překlep, skutečně ne „mudguard“) působí možná na první pohled trochu nouzově, v praxi překvapí svou plnohodnotnou funkcí, kdy až nečekaně dobře ochrání jezdce před vodou odstřikující od předního kola.  Samozřejmě kdyby zasahoval ještě více dopředu, odvedl by svou službu prakticky srovnatelně s klasickými dlouhými blatníky, ale to po něm nemůžeme chtít. Vzhledem k velmi rychlé montáži a skoro nulové váze je jeho funkce opravdu vynikající, zvlášť zkombinujeme-li jej s rámem s mohutnější spodní trubkou.

Přibližně třiceticentimetrová délka blatníku po rozrolování vybízí k laborování s nejoptimálnějším umístěním na dolní trubku. Ovšem záhy zjistíme, že obrázek v návodu, nabádající k připnutí přibližně do třetiny spodní trubky, má svůj důvod a právě v tomto místě blatník nejlépe ochrání většinu našeho těla. Stačí tedy blatníček rozrolovat, spodní část prohnout podélně uprostřed a horní na opačnou stranu, ve dvou šikmých lomech. Tím se blatník za prvé zpevní a za druhé upraví pro usazení na spodní trubku. K montáži poslouží pásek se suchým zipem a silikonovým protiskluzovým povrchem, dokonale zabraňujícím nejen nežádoucímu přetáčení, ale také posunu po spodní trubce směrem dolů. Po odejmutí z kola je při následném stočení do ruličky zapotřebí dodržet původní směr, abychom blatníček nepoškodili. Jednoduché a funkční řešení, za které musíme slovinského výrobce pochválit.

Cena předního blatníčku Musguard je 390 korun. V nabídce je i zmíněné zadní provedení, řešené téměř identicky s tím předním. Bonusem je celá řada barevných variant.

(kad)

 

 

datum: 29.05.19 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign