Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Sierra pro dámy

Dámská přilba Specialized Sierra

Dámská přilba Specialized Sierra je oním pověstným „well spent money“. Za 899 korun totiž nabídne nejen vydařený design, ale především ideální usazení na hlavě, zajištěné jak dostatečně hlubokým skeletem, tak i propracovanými upínacími prvky.

Dámská přilba Specialized Sierra

Jednodílné „in-mold“ spojení polystyrenu a vrchní skořepiny je dnes samozřejmostí i v nižší třídě, nicméně precizností výroby a celkového zpracování se může model Sierra směle měřit s několikanásobně dražšími kousky. I v případě odvětrání je na tom přilba slušně, byť nejsou jednotlivé průduchy extra velké, jejich celková plocha je naprosto dostačující. Mechanismus pro nastavení vnitřního obvodu využívá klasického otočného kolečka na zátylku, mimochodem ideálně přístupného a jednoduše seřiditelného. Všechny prvky jako by směřovaly cenu přilby o dost výše, snad pouze hmotnost 310 gramů (včetně štítku) nás vrátí do reality, že máme co do činění s modelem s cenovkou pod tisícovku.

Dámská přilba Specialized Sierra

Celkový tvar je velice slušivý, Specialized se vyvaroval zbytečně širokých bočnic, takže přilba na hlavě nepůsobí „hříbkovitým“ dojmem. Vyšší zadní část skeletu je dnes klasikou, spodní okraj však nezasahuje zbytečně nízko, takže je zde dost prostoru i pro culík nebo copánek. Proti jeho protažení nijak neprotestuje ani mechanismus HeadSet SX pro nastavení obvodu. Velkou pochvalu pak zasluhují nejen vnitřní výstelky pokrývající většinu kontaktních ploch, ale především řemínky s přesně přednastavenou předozadní polohou. Naprosto zde tedy odpadá složité (a tolik neoblíbené...) nastavování pásků - jediné, co se dle potřeby a výšky hlavy upravuje, je řemínek pod bradou.

K dámské přilbě Specialized Sierra nemáme, vyjma pouze průměrné hmotnosti, jedinou připomínku. Skvěle sedí, nabídne nadstandardní počet reflexních prvků (kromě zadních odrazek také na upínacích řemíncích) a v neposlední řadě vypadá hezky na hlavě. K dalším plusům patří také patentovaný, jednoduše odnímatelný štítek, jehož malé rozměry nepřekáží v zorném poli. Bez něj navíc přilba vypadá stejně pěkně jako s ním, což zdaleka nebývá pravidlem.

Přilba Sierra je dodávána ve čtyřech barevných kombinacích a jediné univerzální velikosti.

(kat)

 

Plusy: usazení na hlavě, zpracování, cena

Minusy: hmotnost

datum: 22.03.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign