deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Shimano 2011 odhaleno !

Shimano 2011

Krok správným směrem?

Opět po roce jsme si odbyli prezentaci novinek Shimano pro následující rok. Těch novinek je celkem dost, i když se na ty nejdůležitější vztahuje nepopulární informační embargo, ostatně jako vždy. Určitě jej ale neporušíme tím, že nastíníme alespoň trend, jímž se chce Shimano v bikových sadách v následujících letech ubírat. Ostatně již shimanosaltrloňské uvedení konkurenční sady Sram XX s desetikolečkem bylo určitou předzvěstí. Přestože silniční jedenáctikolečko přenechává s celkem klidným svědomím japonský výrobce Italům, tak v případě horských sad se dalo celkem snadno předpokládat, že nebude chtít zůstat pozadu. I když je otázkou, jestli je zde slovo „pozadu“ skutečně na místě. Deset pastorků, které budou nabízeny u trojice nejvyšších sad, s sebou logicky přináší jejich další ztenčení či zúžení řetězu. Nehledě na zcela nelogický návrat k nejtěžšímu převodu 42-11, jenž je podle našeho názoru nesmyslný, zvlášť v době masového rozšíření verze 44-11. Žádné podrobnosti o nových bikových sadách Shimano ale zveřejnit nesmíme, v případě kompletně přepracované sady XTR vyprší informační embargo až 28. června, u desítkových verzí sad Deore XT a SLX 16. dubna.

Jediné, co nám bylo dovoleno publikovat, jsou nové alivio, silniční stopětka, jedenáctirychlostní zadní náboj Alfine a pár dalších komponentů, jako třeba přídavnou řadicí jednotku elektronické sady Dura-Ace Di2. Což je komponent, na nějž určitě všichni netrpělivě čekali...

Se zcela novými sadami Shimano 105 a Alivio Vás seznámíme na stránkách tištěného vydání Cykloservisu. Detailně rozpitvanou stopětku, technicky i designově vycházející z posledních verzí sad Ultegra a Dura-Ace, naleznete v Cykloservisu číslo 4, nová sada Alivio bude v následujícím čísle. Více či méně významné novinky Shimano kolekce 2011 pak najdete průběžně v jednotlivých tištěných vydáních.

shimanokliky

 

(kad)

 

shimanopaka

 

shimanonaboj

datum: 10.02.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign