Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Sensor Sonic

Zimní cyklistické kalhoty jsme tentokrát nevyzkoušeli v provedení se zesílenou přední částí nebo membránou, ale v trochu lehčím provedení, kterým model Sonic za 1699 korun bezesporu je. Dle našeho názoru se hodí jak pro podzim a jaro, tak pro zimní vyjížďky v terénu při teplotách lehce nad nulou.

Základem je ve všech směrech pružný materiál se středně hustým roubaix na vnitřní straně, a lze volit mezi provedením s antibakteriální výstelkou, nebo bez ní. Sáhli jsme po tom cyklistovi bližším, tedy s výstelkou, která je v tomto případě spíše tenčí, ovšem s celkem výraznou plochou. Obavy z dojmu „pleny“ se však nepotvrdily, menší tloušťka byla pro pohodlí tak akorát, ale na druhou stranu jsme neměli ani přes její plochu dojem, že máme v rozkroku zbytečně moc materiálu navíc. Co se týče dalších technických detailů kalhot, jejich provedení do pasu nechybí silikonový proužek a všitá guma v této partii ani dostatečně naddimenzovaná plocha silikonových terčů na spodním lemu nohavic. Ty jsou samozřejmě rozpínací, což usnadnilo oblékání, a podél zipů nechybí všité reflexní paspule. Reflexní potisk je pak i na pravém boku, kde zároveň tvoří logo, takže k bezpečnosti jezdce za tmy nemáme připomínky.

Testovaná velikost XL je, jak jsme u této značky zvyklí, dostatečně naddimenzovaná i pro vyššího jezdce s nějakým tím kilem navíc. Na postavu výšky 190 cm byla délka nohavic ideální a totéž platí pro celkový střih. Ten dokonale kopíruje stehna i sedací partie či kolena, pouze dole těsně nad zakončením nohavic je nepatrně tolerantnější. Obavy ze sjíždění kalhot v pase byly nakonec úplně zbytečné, kalhoty sedí naprosto perfektně, a nebylo třeba je během vyjížděk nějak často povytahovat. Pozice švů nad koleny neruší a materiál zbytečně nepne, takže v tomhle ohledu příkladné zpracování, a co se týče termoregulačních schopností materiálu, ten plní svoji funkci na sto procent. Díky absenci membrány či zesílení dýchají kalhoty celou plochou, což bylo v terénu při teplotách kolem pěti a více stupňů naprosto ideální. Blíže k nule to v terénu rovněž nebylo žádné omezení, ale rychlejší jízda na silnici už přece jen poukazovala na vhodnost návleků či nějaké ochrany přes kolena. Každopádně, pro využití od podzimu do jara budou tyto kalhoty dobrým univerzálem, který nabídne především dobrou termoregulaci a usazení na těle. Do mrazů je pak lze zkombinovat s nějakým vrchním neprofukem.

(už)

 

datum: 23.04.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign