Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Sensor Parachute Extralite

Bunda Sensor Parachute Extralite

Tenká větrovka Sensor Parachute je mezi cyklisty již řadu let vyhlášená svou praktičností, k níž patří bezkonkurenční skladnost. Pro letošní kolekci byla bunda zdokonalena, extrémně nízká gramáž materiálu je zde doplněna jeho perforací v podpaží, zajišťující funkční odvětrání. To hlavní však zůstává, pokud tuto bundu složíme či zmuchláme do malého balíčku, nezabere ani jednu celou zádovou kapsu dresu. Není se čemu divit, vždyť hmotnost bundy je pouhopouhých osmdesát gramů.

Bunda Sensor Parachute Extralite

Celkový střih sází na hodně prodloužený zadní, a naopak zkrácený přední díl, který respektuje předkloněnou polohu cyklisty. Díky tomu jsou perfektně chráněna celá záda, bunda totiž dokonale překryje i zadní kapsy dresu, a vpředu se přitom materiál zbytečně nekrabatí. Spodní olemování je vyřešeno tenkou všitou gumou, která téměř nestahuje, ale současně bundě zajistí ideální usazení v pase. Střih je více upnutý, s čímž souvisí nutnost pečlivého výběru nejvhodnější velikosti. Na druhou stranu, třeba ve větru je velice příjemné, že se na bundě netvoří různé vzduchové kapsy, které by zvyšovaly odpor vzduchu. Upnutější jsou i rukávy, u nichž je redukce materiálu největší výhodou. Kdo u větrovky či pláštěnky zažil, jak při jízdě materiál rukávů plácá sem a tam, ten zde použitý střih maximálně ocení. Dostatečně dimenzovaná je pak délka rukávů, a to i při výraznějším předklonu a natažení k řídítkům. Velkou pochvalu si od nás odnáší také provedení límce, který je naprosto ideálně vysoký i široký. Přednímu zipu nechybí podložení proti profouknutí ani „garáž“ na límci, do níž se schová jezdec, a pokožka brady s ním nepřijde do styku. Vzhledem k naprosté minimalizaci materiálu příjemně překvapí hodně nadstandardní zadní kapsa, široká přes celá záda. Její vodorovný zip je překrytý pruhem reflexního materiálu, takže bylo myšleno i na bezpečnost.

Bundě Sensor Parachute Extralite není co vytknout, jedná se o naprosto dotažený produkt. Její výhodou je také značná univerzalita, díky zcela zanedbatelné gramáži nebude překážet v kapse dresu ani v batohu. Vedle kola je perfektně využitelná i v zimě na běžkách, ve všech případech skvěle poslouží jako další vrstva, kterou lze mít pro případ ochlazení stále u sebe. V nabídce jsou celkem čtyři varianty, dvě dámské a dvě pánské, lišící se nabízenými velikostmi a barevnou kombinací. Cena 1399 korun je rozhodně příznivá.

(kad)

 

Plusy: zpracování, střih, provedení límce, skladnost

Minusy: nenalezli jsme

datum: 21.10.12 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign