Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Sensor Nano

Sensor Nano

sensor nanoDlouhé kalhoty na kolo se běžně prodávají v elastickém provedení, ale když chce biker vypadat aspoň trochu jako člověk, neměl donedávna moc z čeho vybírat. Naštěstí se časy mění k lepšímu a třeba domácí výrobce Sensor má v nabídce volnější kalhoty Nano a Ultrasonic. Prvně jmenovaný model má za úkol hlavně ochránit před větrem, neboť kalhoty Nano jsou ušity z tenké polyesterové látky s větru odolnou membránou. Uvnitř najdeme i podšívku, která však končí nad koleny. Spodní část nohavic je rozpínací na zip, jenž je lemován reflexními proužky, takže odraz kmitajících nohou je pro řidiče jasnou informací o jedoucím cyklistovi.

Na koncích jsou nohavice zespodu opatřeny silikonovým proužkem, jenž dobře přilne například k běžkařské obuvi. Po zapnutí zipů jsou kalhoty ideálně široké i pro jízdu na kole, látka nad kotníky neodstává, neboť ji vítr unáší dozadu. Šlapání v kalhotách Nano je bezproblémové, i přes to, že nejsou pružné, jejich střih je pro jízdu na kole vhodný. Pouze zádová část není nijak vytažena, takže je nutné použít prodloužené cyklistické prádlo, aby se v předklonu neodhalila záda.

Kalhoty jsme otestovali v teplotách nad i pod bodem mrazu. Pokud je použijeme jako druhou vrstvu na čapáky či funkční spodky, do teplot nad bodem mrazu jsou zcela ideální ochranou proti profouknutí. Studený vzduch se dovnitř nedostane, zároveň však kalhoty částečně dýchají, takže ani při výkonu nejsou zevnitř tolik promočené.

Je však třeba si uvědomit, že kalhoty nehřejí! Pod bodem mrazu jsme však již měli po zhruba půl hodině jízdy promrzlé pozadí od sezení na sedle, takže do nízkých teplot se vyplatí sáhnout spíše po zatepleném modelu Ultrasonic, který představíme v některém z příštích čísel.

Jistou výtku máme ke stahování kalhot v pase. Uvnitř elastického pásu je pružná šňůra, kterou je třeba zavázat. Jenže při svlékání je nutné opět uzel rozvázat, takže zde by bylo lepší sáhnout po stahovacím jezdci nebo jiném způsobu. To je ale drobnost u jinak zdařilých kalhot Sensor Nano, které se prodávají v černé barvě za 1290 korun.

www.sensor.cz

(mig)

+ odolnost vůči větru, zdařilý střih

- zavazovací šňůra

datum: 10.02.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign