katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Semi-integrálka Haven

Máte doma malého bikera, který nepustí řídítka z ruky, a občas trnete strachy, aby jeho obličej nemusela zdobit náplast s obrázkem? Kvalitní přilba by měla být samozřejmostí, ale nasadit mu na hlavu sjezdovou integrálku není zrovna optimální řešení pro každodenní využití.

 

 

Haven Challenger je ale přilba, která spojuje základní tvar odolné trailové přilby s integrovaným pevným štítkem a odnímatelným chráničem brady, to celé navíc s příjemnou hmotností 439 gramů (285 g bez chrániče) a ventilací odpovídající běžným XC přilbám. Challenger má základ v in-mold konstrukci, kdy skořepina pokrývá nejen vrchní, ale i spodní část přilby a štítek je její nedílnou součástí, takže se při pádu na obličej neohne, ale v případě silného nárazu jej absorbuje a tím částečně ochrání obličej. Ostře řezané tvary nabízejí čtrnáct ventilačních otvorů s vnitřními kanálky a na zadní části se skrývá jednoduše ovladatelná blikačka. Stahování řeší tenká plastová čelenka ve třech čtvrtinách obvodu, která je velice poddajná a stahuje se otočným kolečkem vzadu. Tam lze celý mechanismus výškově nastavit, takže přilba i se střední hloubkou ideálně sedí a komfort navyšuje i velká plocha vyjímatelné výstelky. Zapínání pod bradou má na starosti klasická přezka s polstrováním a vše lze jednoduše nastavit. I samostatně je přilba díky protažené týlové části a integrovanému štítku hodně bezpečná, nicméně kdo chce ochránit i bradu, může jednoduše nasadit její chránič, pro nějž jsou připravené montážní otvory nad spánky, kam se chránič nacvakne. Je dostatečně dlouhý, aby chránil bradu a obličej při pádu, navíc mu zevnitř nechybí polstrování, které případný náraz utlumí. Tuhost chrániče logicky není taková jako u klasických integrálek, ale rozhodně nepůsobil „gumovým“ dojmem a při testu silovým stlačením je poměrně houževnatý. Jeho demontáž je snadná, stačí stisknout plastové západky zevnitř a vytáhnout jej z otvorů v přilbě.

 

 

Při usazení na hlavě je patrná střední hloubka přilby, ale stažení čelenkou drží poměrně jistě. Chránič brady ani štítek neomezují výhled a šířka průzoru je až nadstandardní. Co se týká ventilace, ta je na úrovni běžných trailových modelů, takže tady je to proti klasickým integrálkám velká výhoda a totéž platí i pro integrovanou blikačku se třemi světelnými režimy a integrovaným akumulátorem na USB dobíjení, přístupné po jejím vyjmutí z přilby.

 

 

V černo-červeném provedení za 2990 korun se dodávají dvě velikosti, konkrétně menší dětská XS (48-53 cm) a juniorská S/M (51-57 cm). Challenger je tak ideálním řešením lehké a bezpečné ochrany hlavy i obličeje v jediné přilbě.

(už)

 

datum: 17.03.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign