deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Sedlovka s pumpičkou

thumb_80x60_pumpa1.jpg(1924KB)Pod tímto poněkud složitým názvem si asi málokdo něco jiného než pumpičku na dětské tlumiče, ale skutečnost je jiná. Pod tímto označením se prodává vynález, který by se dal s klidem nominovat na nějaký akademický titul, ovšem není jasné v jaké kategorii. Jedná se o odpruženou vzduchovou sedlovku, s integrovanou pumpičkou. Ta dofukuje sedlovku na požadovaný tlak a navíc dokáže ještě nafukovat, nebo lépe řečeno dofukovat kola, a zadní tlumiče či vidlice s autoventilkem.

Kind Shok má zdvih 40 milimetrů a průměr 27,2 mm. K sedlovce jsou dodávány i dvě redukce na rozměry 28,6 a 30,6 milimetru. Vyrobena je z materiálu Al 6061 a dodává se v délkách 300 a 350 milimetrů. Vynález je to tak poutavý, že jsme jej i otestovali. Obrovskou výhodu při jeho pohodlném používání budou mít všichni majitelé podsedlových rychloupínáků na objímce rámu.

Při jízdě je tahle odpružená sedlovka aktivní, ale bohužel dost málo tlumená, takže to chce být stále v sedle, nebo z dosahu jejích rychlých návratů. Pumpička sedlovky, jejíž šlaufek má dvě očka nacvaknutelná na dráty (lyžiny) sedla, hravě nafoukne ji samotnou a dokonce je schopna přetlačit i zadní vzduchový tlumič. K nafoukání pneumatiky byste ale museli mít hodně trpělivosti a zdržet si jízdu o dobrých deset minut.

Nakonec ještě musíme prozradit, že sedlovka s pumpičkou dostala v roce 2002 skutečně jednu trofej. První cenu mezi Tchaj-Wanskými inovacemi kol a jejich součástek.

Mara
datum: 07.05.03 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign