deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Sedlo TIOGA SPYDER

Již jste někdy přemýšleli, nakolik je Vaše sedlo schopno pohlcovat rázy jdoucí od rámu do páteře? Dosud se to víceméně řešilo dle jednoduché rovnice: Čím více polstrování, tím větší pohodlí a absorbce rázů. Na druhou stranu však také horší prostor pro pohyb nohou. Takže výsledek je, že správné závodní sedlo má být tenká nepohodlná "žehlička".

Nové sedlo Tioga Spyder nás zaujalo tím, že je možné vyrobit lehké a zároveň pohodlné sedlo i jinak. Ačkoliv nemá polstrování, pavučina konstrukce skořepiny z materiálu Carbonite je pružná a přesně se přizpůsobuje sedací ploše i kostrči. Díky promyšlené, počítačem navržené a optimalizované pavučinové struktuře skořepiny zvané Spyder Web a materiálu Carbonite vykazuje v testech až o 78% lepší pohlcování rázů proti běžnému standardu. Navíc uložení per zvané ArcFlex odpruží přenášené rázy. Pera jsou dutá a vyrobena ze speciální slitiny zvané Composite Alloy. Jsou tvarována tak, aby poskytla více prostoru pro pružnou skořepinu. Vše je navíc doplněno o dva měkké plastové dílce Bumper na zadní hraně sedla.
Výsledkem je 140 gramů vážící designový unikát, který vykazuje skutečně nadstandardní vlastnosti ve všech směrech.
Na závěr jistě potěší i informace, že sedlo je k dostání i u nás, a to za cenu 2.990 Kč.

Dušan

datum: 14.03.06 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign