deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Sedlo Pell´s Long Way

Pells Long Way

Přírůstkem do rodiny sedel brněnské firmy Pells je anatomické závodní sedlo Long Way, které by mělo být, jak název napovídá, vhodné pro dlouhé cesty. Není však určeno pouze silničářům, dostatek pohodlí si na něm užijí i jezdci horských kol. Long Way totiž má v zadní části absorpční zóny, které spolu s pružnou skořepinou z nylonových vláken poskytují takové posezení, že o sedle jezdec prakticky ani neví. A to je vždy známka výtečně navrženého sedla.

pelssed
Potah z umělé kůže potěší všechny ochránce fauny a navíc je dostatečně odolný proti prodření. Pells Long Way se vyrábí v černé a bílé barvě a jezdec si může vybrat buď sedlo se vzpěrami z chrom-molybdenu za 890 Kč, či dražší verzi za 1270 Kč, která je postavena na perech ze slitiny titanu. Titanové sedlo váží 225 g, levnější pak o dvacet gramů více. Ačkoliv hmotnost 130 mm dlouhého sedla nepatří mezi ty nejnižší, díky zadní části šířky 275 mm a vysokému pohodlí při jízdě nějaké to deko navíc nehraje roli.

Pohodlí na sedle je věc individuální, a tak jsme model Long Way půjčili na otestování i závodníkům. Jejich dojmy však byly totožné, jako naše, na modelu Long Way se sedí velmi příjemně, zvednutá zadní část jezdci poskytne oporu ve výjezdu a díky ploché širší špičce je možné se na ni v prudkých stoupáních přesunout, aniž by příliš tlačila do choulostivých míst. Šířka bočnic je ideální a nijak nepřekáží při šlapání. Potah sedla je pak celkem přilnavý.

Nám se model Long Way jevil jako velmi povedený kousek, na němž nedocházelo k nepříjemnému mravenčení v choulostivých partiích, jako k tomu bývá u superlehkých skořepin a tak je rozhodně hoden svého jména.

(mig)

+ pohodlí, anatomický tvar

- nenalezli jsme

datum: 11.01.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign