Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Sedlo Pell´s Arrow

Pell’s Arrow

Sedlo Arrow domácí značky Pell’s je svou koncepcí určeno především pro závodníky, kteří uvítají jeho sportovní střih i nízkou hmotnost 205 gramů a oželí vyšší míru komfortu. Skelet je svým tvarem podobný populárnímu modelu Selle Italia SLR, charakterizuje jej tedy nízká linie s plochou špičkou a relativně široká středová partie s pouhým náznakem svislých bočnic. Zadní dvě třetiny sedla protíná podélný středový kanálek s oválným otvorem uprostřed. Polstrování je celkově tvrdší a v přední části spíše symbolické. Potah sedla z kvalitní přírodní kůže je dostatečně odolný, v případě bikového využití by však nebylo od věci zpevnění boků sedla například kevlarovou tkaninou. Grafika s výrazným „P“ na špičce, s podélným proužkem a logy v zadní části je decentní a vydařená. Díky jejímu natištění sice lze předpokládat pozvolné ošoupání barvy, ve srovnání s často používanou výšivkou se nám však zde použité řešení zdá praktičtější.

pelsa

Konstrukce s rozdvojeným skeletem zaručuje modelu solidní pružnost, která je navýšena materiálem ližin. Ty jsou tvořeny titanovými trubičkami, které se zároveň podílí na nízké hmotnosti sedla. I přes určitou tvarovou poddajnost však nedochází k výraznějšímu prohnutí skeletu vahou jezdce, což je jednoznačně plusem typu Arrow. Samozřejmě nelze očekávat nijak extrémní pohodlí, celkem široká středová část sedla však zajistí vhodné rozložení tlaku. Vzhledem k závodnímu střihu, menšímu množství polstrování a nízké hmotnosti je nabízený komfort odpovídající. Středový otvor je spíše designovou a gramy snižující záležitostí, přínosem pro dostatečné pohodlí jezdce je především středový podélný žlábek. Rozdvojení skeletu však zvyšuje jeho pružnost, takže rozhodně má smysl. Hodně plochá špička je výhodou v prudkých stoupáních, kde je nutné pomocí ní přitlačovat kolo k terénu.

pelsb

Cena sedla Pell’s Arrow je příznivých 1420 korun.

(kad)

Plusy: pružnost skeletu, hmotnost

Minusy: absence ochrany boků

datum: 01.10.08 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Grigorij

    Urcite je potah z prirodnej koze, a nie zo syntetickej? Nasiel som tozit na onom mieste udaj ze to je syntetika.

    10.10.08, 10:05:17
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign