Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Se silou pomeranče

Finish Line Citrus Degreaser

Finish Line Citrus DegreaserZnačka Finish Line má ve své nabídce celou řadu maziv a produktů náležících do kategorie cyklokosmetika. Přesně tam patří také čisticí prostředek Citrus Degreaser, který jsme otestovali v praxi. A nutno dodat, že v hodně náročné a špinavé praxi...

Výrobceprezentuje Citrus Degreaser jako plně biorozpustný, netoxický, extrémně silný a univerzální prostředek odstraňující nečistoty a rychle rozkládající nánosy mazu, oleje z řetězu či třeba lyžařských vosků. Naše praktická zkušenost toto jen potvrdila a musíme přiznat, že Finish Line Citrus Degreaser je v tomto směru jedním z nejlépe fungujících prostředků, s nimiž jsme kdy přišli do styku. Přírodní extrakt z citrusové kůry, jenž je v čistidle obsažen, má právě z hlediska účinnosti zásadní význam. Na rozdíl od mnoha jiných prostředků s podobným účelem není tento ředitelný vodou, ovšem po samotné aplikaci výrobce vyloženě doporučuje opláchnutí daných komponentů vodou. A to nejen kvůli předejití případnému poškození povrchové úpravy dílů, neboť je Citrus Degreaser skutečně hodně agresivní, ale především pro aktivaci amulgátorů, které smyjí zbylé olejové nečistoty.

Samotné použití testovaného prostředku není ničím zvláštní. Po aplikaci na dané místo, tedy na řetěz, kazetu, převodníky či třeba kladky přehazovačky, je dobré nechat přípravek chvilku působit, případně mu i pomoci štětcem s tvrdším vlasem. Schopnost rozpustit ztuhlé zbytky maziv či jakýchkoli jiných nečistot je ovšem velice rychlá, a to i bez snahy mechanicky prostředku pomoci. Středně znečištěnou kazetu, která měla ztuhlou směs maziva a prachu především v úrovni pod ozubením, stačilo Citrus Degreaserem postříkat, nechat pár sekund působit, poté opět postříkat a kazeta byla zcela čistá. Můžete si být jisti, že takto snadno se vám to s drtivou většinou prostředků na trhu nepovede. V případě čistění kladek přehazovačky na biku-zimáku už byla pomoc štětcem sice nezbytná, i tak byla ovšem dokonalá povrchová očista vykonána doslova během okamžiku. Finish Line Citrus Degreaser se tedy předvedl v tom nejlepším světle.

Cena 360ml balení (spreje) je 199 korun. Dvojnásobně velké balení je pak jen o sto korun dražší. Velice nás potěšili kompletně český potisk spreje, a to včetně složení, návodu k použití a podobně.

(kad)

 

Plusy: vynikající účinnost, český potisk balení

Minusy: nenalezli jsme

datum: 22.04.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign