Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Savio do deště

Pláštěnka Silvini Savio

Skutečně funkční pláštěnka je pro cyklistu nepostradatelná, a to nejen v jarním období. V případě, že je ušita ze superlehkého materiálu, je pak její univerzalita o to větší. Přesně do této kategorie spadá pláštěnka Silvini Savio, která zajistí účinnou ochranu proti promoknutí a současně zabere v batohu či kapse dresu jen minimum místa. Tedy ideální doplněk koncipovaný tak, aby jej mohl mít cyklista stále s sebou. Navíc přítomnost kapuce a použitý střih dělají z této tenké bundy doplněk vhodný rovněž pro klasický outdoor, tedy pěší turistiku a další aktivity.

Ultralehký, mírně elastický materiál s jasně zřetelným vnějším zátěrem byl v námi testované bílé variantě lehce průsvitný, takže s trochou dobré vůle se dala rozluštit i loga na dresu pod bundou. To je sice pro běžného uživatele většinou naprosto nepodstatné, ale všechny „rádoby závodníky" tato maličkost jistě potěší. Co je však o dost důležitější, to je samotná kvalita materiálu, který ani po několikerém vyprání neutrpěl znatelné škody. Samozřejmě se dá předpokládat, že vícero sezón se na soudržnosti vnějšího zátěru již podepíše, ale z naší zkušenosti s podobnými textiliemi určitě ne fatálně. Jinak se u Silvini snažili zredukovat klasickou vlastnost podobných materiálů – takřka nulovou prodyšnost, proto do podpaží instalovali trojúhelníky ze síťoviny, zlepšující celkovou ventilaci.

Ke střihu nemáme připomínky, vzadu využívá značné přesazení dovolující přetažení bundy přes zadek a přisednutí „šosu" k sedlu. Takže ochrana před vodou stříkající od zadního kola je perfektní. Současně však nebyl přední díl extra zkrácen, jako u mnoha čistě cyklistických pláštěnek, takže i při chůzi působí bunda celkem outdoorově-civilně. Plochá guma v pase zlepšuje usazení na těle a pochvalu zasluhuje hodně dimenzovaná délka rukávů i vhodná šířka u krku. Absence podložení zipu, konkrétně jeho přítomnost pouze u límce, je z našeho pohledu bezproblémová. Samotná kapuce je funkční při chůzi, cyklista ji ale příliš nevyužije. Nicméně je možné ji vzadu schovat do límce a zajistit praktickým páskem se suchým zipem, takže při jízdě nijak neobtěžuje. Z detailů výrobce nepodcenil ani důležité reflexní prvky.

Cena bundy Silvini Savio je 690 korun a vedle standardní dospělé varianty je nabízena také v dětské verzi (za 590 Kč), a to hned v několika barevných variantách.

(kad)

Plusy: skladnost, univerzalita, cena

Minusy: nenalezli jsme

datum: 17.06.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign