schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Savio do deště

Pláštěnka Silvini Savio

Skutečně funkční pláštěnka je pro cyklistu nepostradatelná, a to nejen v jarním období. V případě, že je ušita ze superlehkého materiálu, je pak její univerzalita o to větší. Přesně do této kategorie spadá pláštěnka Silvini Savio, která zajistí účinnou ochranu proti promoknutí a současně zabere v batohu či kapse dresu jen minimum místa. Tedy ideální doplněk koncipovaný tak, aby jej mohl mít cyklista stále s sebou. Navíc přítomnost kapuce a použitý střih dělají z této tenké bundy doplněk vhodný rovněž pro klasický outdoor, tedy pěší turistiku a další aktivity.

Ultralehký, mírně elastický materiál s jasně zřetelným vnějším zátěrem byl v námi testované bílé variantě lehce průsvitný, takže s trochou dobré vůle se dala rozluštit i loga na dresu pod bundou. To je sice pro běžného uživatele většinou naprosto nepodstatné, ale všechny „rádoby závodníky" tato maličkost jistě potěší. Co je však o dost důležitější, to je samotná kvalita materiálu, který ani po několikerém vyprání neutrpěl znatelné škody. Samozřejmě se dá předpokládat, že vícero sezón se na soudržnosti vnějšího zátěru již podepíše, ale z naší zkušenosti s podobnými textiliemi určitě ne fatálně. Jinak se u Silvini snažili zredukovat klasickou vlastnost podobných materiálů – takřka nulovou prodyšnost, proto do podpaží instalovali trojúhelníky ze síťoviny, zlepšující celkovou ventilaci.

Ke střihu nemáme připomínky, vzadu využívá značné přesazení dovolující přetažení bundy přes zadek a přisednutí „šosu" k sedlu. Takže ochrana před vodou stříkající od zadního kola je perfektní. Současně však nebyl přední díl extra zkrácen, jako u mnoha čistě cyklistických pláštěnek, takže i při chůzi působí bunda celkem outdoorově-civilně. Plochá guma v pase zlepšuje usazení na těle a pochvalu zasluhuje hodně dimenzovaná délka rukávů i vhodná šířka u krku. Absence podložení zipu, konkrétně jeho přítomnost pouze u límce, je z našeho pohledu bezproblémová. Samotná kapuce je funkční při chůzi, cyklista ji ale příliš nevyužije. Nicméně je možné ji vzadu schovat do límce a zajistit praktickým páskem se suchým zipem, takže při jízdě nijak neobtěžuje. Z detailů výrobce nepodcenil ani důležité reflexní prvky.

Cena bundy Silvini Savio je 690 korun a vedle standardní dospělé varianty je nabízena také v dětské verzi (za 590 Kč), a to hned v několika barevných variantách.

(kad)

Plusy: skladnost, univerzalita, cena

Minusy: nenalezli jsme

datum: 17.06.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign