Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Samodomo .. blatník přesmykače a tlumiče

Různé chrániče rámu, laku a podobné doplňky jsou vděčným námětem na domácí „bastlení“ a nejeden cyklista má na svém kole více či méně funkční doplněk, který chrání jeho miláčka před nepřízní počasí, odlétávajícími kameny nebo tlukotem řetězu.

Tentokrát byla inspirací pro naši rubriku dvojice chráničů vyrobených ze staré duše, které si náš čtenář jednoduše přidělal stahovacími pásky. Jeho Specialized Camber totiž v blátě zbytečně trpěl jak na pístnici tlumiče, tak na čepech přesmykače, který se rád ucpával. Stačilo tedy vystřihnout z duše obdélník s výřezem pro sedlovou trubku a ten dvojicí elektrikářských „zip pásek“ chytit k sedlovým vzpěrám. Druhý menší obdélník pak zajistit na horní stranu přesmykače, a přestože to nevypadá příliš vábně, ty největší nápory bláta to udrží dál od čepů i pístnice o chvíli déle. Horní kryt samozřejmě chrání navíc i čepy ramínka přepákování a díky pružnosti materiálu nijak nevadí jeho kontakt se sedlovou trubkou v případě chodu tlumiče hlouběji do zdvihu. Menší nevýhodou jsou zvukové projevy pláště škrtajícího o gumový chránič, ale to lze upravit jeho zmenšením, případně si musíte dokola opakovat, že je to pro dobro přesmykače a tlumiče, tedy než se z toho zblázníte a uškubnete chránič, abyste měli klid.

Podobné chrániče v podzimním marastu určitě přijdou vhod, a pokud budete chtít na jaře osedlat svého oře v „ostrém“ stavu, jednoduše se jich zbavíte štípacími kleštěmi, vždyť skoro nic nestály.

(už)

datum: 08.02.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign