deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Samodomo - blatníček

Jednoduchý blatníček

Mnozí z nás jistě pamatují, jak jsme v raných devadesátých letech pokukovali po kultovních lapačích bláta na spodní trubku od značky Mr. Crud, které byly prostě dokonalé a podle jejichž názvu Crud Catcher se obecně vžilo logo Catcher (lapač) pro podobné kousky od asijských firem za čtvrtinovou cenu. Nicméně podomácku vyrobených „kačerů" z pet lahví od limonády jezdilo tehdy celkem hodně a nic nevadilo, že toto řešení nebylo úplně stoprocentní.

Zdá se, že historie se opakuje, protože v posledních letech sice nabídka opravdu funkčních blatníků uspokojí asi každého, ale ne každý chce vozit vpředu dlouhý kus plastu. Proto se vozí neoprenové výplně prostoru mezi korunkou a můstkem vidlice, které brání průletu bláta dopředu a jeho stříkání do obličeje, nebo malé blatníky nasunuté pod můstkem vidlice, splňující tentýž účel. A právě tenhle blatníček umně ukrytý pod můstkem vnějších noh vidlice se v posledních dvou letech stal velkým hitem plagiátorství a domácího kutilství. Jeho funkčnost je totiž zcela bez diskuze a navíc neklade, na rozdíl od neoprenu mezi korunkou a můstkem, za jízdy odpor. Pro jeho výrobu postačí kus tužší plastové folie, z níž se vystřihne finální tvar, ten se opatří deseti otvory pro pětici stahovacích pásků, ohne se a připevní k nohám vidlice a k můstku. Šablonu k blatníku lze po chvilce pátrání nalézt na internetu, my ji v rámci ochrany originálu nezobrazujeme. Delší zadní i přední část sice pochytí více nečistot, ale není to zase tak nutné, použitý rozměr funguje velice dobře.

Přejeme příjemné kutění a jízdu s obličejem bez bláta, kdo nechce brát do ruky nůžky a shánět plast, může za dvě stovky koupit originál od Mucky Nutz, navíc vyrobený v Anglii.

(už)

datum: 17.03.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign