Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Salice na jedničku

Salice na jedničku!

Italská značka Salice se orientuje na špičkové sportovní brýle, cyklistické samozřejmě nevyjímaje. Naším testem prošel model s kódovým označením 004 RW, vyznačující se středovým rozdělením na pohled takřka jednolitých skel a především dokonale anatomicky zvládnutým tvarem. Brýle jsou nabízeny jako paket s výměnnými skly, ke standardním kouřovým s modrou zrcadlovou povrchovou úpravou jsou v pevném transportním pouzdru přiložena ještě čirá skla a nechybí ani jemná textilie na jejich vyleštění.

Základem brýlí je barvený nosník z velice odolného a především nadprůměrně pružného plastu. Klasiku představují sklopné nožičky s gumovými protiskluzovými návleky a nánosník, tvořený dvojicí samostatných pryžových dosedacích ploch. Atypické je zasazení skel, dvojice zorníků se totiž do rámečku zacvakává zboku, takže známé a nepříliš praktické propružení nánosníku pro vsazení skel se zde nekoná. Jelikož je usazení zorníků velice salice_bryle_cyklopevné, je nutné počítat s jejich nevyhnutelným upatláním při výměně. To se ale týká brýlí s výměnnými skly všeobecně, přiložená textilie na jejich leštění tak bude po každé jejich výměně v permanenci.

Z hlediska usazení na obličeji patří brýle Salice 004 RW k tomu vůbec nejlepšímu. Celkově užší tvar je totiž ideálně doplněn pružností konstrukce. Nožičky jsou navíc naprosto ideálně dlouhé, což rozhodně nebývá standardem a u řady brýlí tlačí za ušima. Brýle Salice 004 RW jakoby se dokonale přizpůsobily hlavě jezdce. Optimálně je tvarovaný také nánosník, jenž usazuje brýle do vhodné výšky. Samotné tvarování skel není podřízeno designové atraktivitě, takže nám do očí ani ve vyšších rychlostech nefoukalo. Navíc i kvalita zorníků patří ke špičce, vyhovovalo nám nejen příjemné zatmavení kouřových skel, ale také nulová tendence ke zkreslování.

Brýle Salice 004 RW jsou nabízeny s dvanácti různými barvami obruby, k nimž je zvolen odlišný odstín pohledové vrstvy skel. Vedle klasického modrého zrcadlového efektu „Multireflex blue“ je k mání například červený či zelený. Cena brýlí včetně pevného pouzdra a čirých výměnných skel je        1 590 korun.

(kad)

datum: 18.06.12 - kategorie: Různé

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Z hlediska usazení na obličeji patří brýle Salice 004 RW k tomu vůbec nejlepšímu. Celkově užší tvar je totiž ideálně doplněn pružností konstrukce.

    20.06.13, 10:20:04
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign