cratoni

Závěsy a záclony Praha

Navigace

RSS exporty sekce

Poradna

eurobike2018

Sada Ultegra 6770 - aktualizace softwaru

Jan Růžička: Dobrý den, mám na své silničce elektronickou desetirychlostní sadu Ultegra. Potřeboval bych poradit, jak nastavit přesmykač. Při kombinaci řazení od spodu, třeba 1/2 na 1/3 a poté na 1/4 mi v pozici 1/4 lehce šoupe řetěz o vnitřní stranu vnější části vodítka přesmykače. Teprve po přeřazení na 1/5 přesmykač lehce překmitne a šoupání přestane. V případě opačného směru řazení, tj. odshora dolů se toto šoupání neobjeví, stejně tak ani při jakékoliv jiné kombinaci převodů se vždy přesmykač nastaví do správné pozice. V servisu mi řekli, že je to normální. Stáhl jsem si i návod z oficiálních stránek Shimano, jenže tam píší, že je třeba vždy nahrát aktuální verzi softwaru. Celá léta si opravuji svá kola sám, nikdy jsem pomoc servisu nepotřeboval, jenže teď jsem bezradný. Prostě to vypadá, jako by z programu vypadl jeden krok na ovládání přesmykače.Co s tím?

Odpověď Cykl.cz

V tomto případě vám nezbyde nic jiného, než navštívit servis. Kde by vám mohli nahrát aktualizaci vám asi poradí na www.paul-lange.cz, což je zástupce Shimano pro ČR. Na stránkách mají asi i servisní centra, ale to si zjistíte sám při jejich otevření.


datum: 11.10.15

Nový komentář:

Pro přidání komentáře se musíte registrovat nebo přihlásit. Děkujeme.

| |

Nová registrace | Zapomenuté heslo

id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign