Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

S Honzou Slavíčkem o tréninku

Ve 20. vydání Cykloservisu, které právě přichází na pulty prodejen, začínáme malý seriál o tréninku. Jako poradce jsme si vybrali našeho nejúspěšnějšího trenéra pro horská kola Honzu Slavíčka. Bývalého vynikajícího cyklokrosaře a především osm let člena reprezentace ČR v MTB. Zisk titulu Mistr republiky v této disciplíně k jeho jménu patří samozřejmě také. Jako trenér má na svém kontě skutečně skvělý výsledek. Jarda Kulhavý v loňském roce doslova zazářil ziskem titulů na ME a MS. Letos jeho svěřenec Filip Eberle získal deváté místo na MS v kategorii U23. Honza své trenérské poznatky nečerpá jen ze své bohaté závodní minulosti, ale i ze studia na FTVS obor trenérství.

Od našeho malého tréninkového seriálu nečekejte, že vám budeme přesně radit kdy a co trénovat. Že budeme otiskovat tréninkové plány. Cyklistika je sport tak individuální, že jakási „centrální“ příprava, jak ji můžeme leckde vidět, je dost nesmyslná. I proto budí nejrůznější zveřejňované hromadné tréninkové plány nebo dokonce trenérství přes internet tak trochu úsměv v našich tvářích. Proto si budeme s Honzou před každým tréninkovým obdobím povídat jak asi na to. Co v jakém období se přibližně dělá. Jak se obecně trénuje vytrvalost a rychlost. K čemu jsou sportestery a pro koho vůbec mají smysl. Řekneme si také něco o taktice při závodech. Celé povídání bude zeměřeno na hobíky, tedy na vás i nás. Na ty, kteří nemají ambice stát na startu příští olympiády, ale chtějí občas objet nějaký ten maratónek případně při vyjížďce oplatit kámošovi porážku z minulé vyjížďky.

datum: 21.11.04 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign