deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

S extra ostrým obrazem, brýle 3F Leader

Model Leader je jedním z bestsellerů kolekce domácí značky 3F, přičemž my jsme vyzkoušeli verzi s kódovým označením 1467, s cenovkou 559 korun a velmi příjemnými skly s filtrem kategorie 1.

Model Leader je velmi univerzální svým tvarem, který dokonale padne uživatelům s užším nebo středně širokým obličejem, v případě testovaného provedení jsou však tím z našeho pohledu nejdůležitějším již v úvodu zmíněná skla. Ta se vyznačují atraktivně vyhlížející namodralou zrcadlovou vrstvou chránící oči před ostřejšími slunečními paprsky a mohou se pochlubit rozjasňující funkcí či lehkým přizpůsobením konkrétní světelné intenzitě. V praxi skla zostřují obrysy a dokonce lehce zvýrazňují barvy, z čehož vyplývá hodně nadstandardní viditelnost a především velmi příjemná funkce.

Samozřejmostí použitých zorníků je maximální ochrana před UVA, UVB a UVC zářením, což je dnes standard všech trochu lepších brýlí. Kategorie filtru 1 znamená téměř neznatelné zatmavení, které není daleko čirému provedení skel. Přesto jsou oči oproti klasickým čirým sklům šetřeny, což se projevuje oddálením únavy zraku – zmiňované mírné přizpůsobení zatmavení zde však není zdaleka tolik výrazné jako u modelů 3F s technologií Photochromic, takže jej jezdec v praxi téměř neregistruje. Vnímá „jen“ zostření obrysů a příjemné, mírně kouřové zatmavení.

Z hlediska konstrukce rámečku se jedná o klasiku, ovšem výrazná pružnost představuje výhodu z pohledu usazení na obličeji. Technologie výroby double injection se totiž vyznačuje velkou pružností a přizpůsobivostí stranic, uchycených na odolných kovových pantíkách. A co znamená ono „double injection“? Jedná se o vstřikování dvou různých materiálů do formy, z čehož mimochodem vznikl také zajímavý dvojbarevný vzhled rámečku, u nějž je plusem celoplošná protiskluzová úprava. Výška nánosníku či jeho rozevření představují osvědčené řešení a také výška skel nebo pozice jejich dolní hrany zasluhují pochvalu, neboť zajišťují velmi dobrou ochranu před větrem. Právě v tomto ohledu mívají některé podobně sportovně vyhlížející modely určité rezervy, což se však určitě netýká testovaných brýlí 3F.

(kad)

 

 

datum: 22.08.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign