katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

S dokonalou ergonomií, gripy Ritchey

Jednou z povedených novinek mezi doplňky značky Ritchey jsou gripy nazvané EGP Locking Grip. Jak již z názvu vyplývá, jedná se o model se stahovací objímkou, navíc s maximálně propracovaným anatomickým vytvarováním úchopové části. Podobný „ergo“ tvar je již řadu let populární především mezi cykloturisty, ovšem jen v našem okolí víme hned o několika závodnících nebo čistě sportovních jezdcích, kteří na podobný anatomický tvar nedají dopustit, a nadbytečné gramy neřeší, vzhledem k nemalému přínosu na poli komfortu. U Ritchey ke svým gripům EGP Locking Grip ale přistoupili s perfekcionismem sobě vlastním a právě z hlediska nabízeného pohodlí se jedná o fantastický doplněk. Celkový tvar s výraznější oporou dlaně není tak výrazný jako u mnoha jiných „ergo“ modelů, vlastně se jedná o jakýsi kompromis ne až tak vzdálený klasickým gripům. Tím nejzásadnějším je zde ale kombinace propracovaného tvaru a nečekaně poddajné šedé pryže – kombinace pohodlného úchopu a schopnosti absorbovat rázy je skutečně příkladná.

 

 

Délka rovných sto třicet milimetrů je klasikou a hmotnost páru 118 gramů patří mezi konkurencí k těm nejnižším. Stahovací objímka pouze na vnitřním konci je zde spíš jen pojistkou proti nežádoucímu protočení, k němuž mají podobné gripy přece jen blíže než ty klasické. Nicméně z naší vlastní zkušenosti je přilnavost gripu k řídítkům jistá sama o sobě, takže jediná stahovací objímka je dostatečná, přestože uvnitř gripu nenajdeme celistvý plastový tubus. Ten by totiž výrazně snižoval schopnost materiálu pružit, a tudíž by redukoval nabízený komfort, který je ve výsledku moc příjemný. Vnější část oproti té stažené logicky lehce propružuje, ale to je naopak žádoucí, neboť je tím zvýšena schopnost pohlcovat rázy. Samotná členitost povrchu je velmi příjemná i při jízdě bez rukavic, opět za přispění měkčené směsi.

Testované gripy stojí 890 korun.

 

(kad)

datum: 16.10.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign