Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

S citrusy na mastnotu

Očista komponentů pohonu zalepených nánosy zaschlého maziva a prachu není nic příjemného, ale pokud chceme dosáhnout nějaké rozumné životnosti řetězu a všech součástí, neměli bychom na nich vozit tuto brusnou pastu. Ovšem odmaštění těchto dílů vyžaduje silnější čistič, než používáme pro mytí rámu.

Čistič Dirt Wash Citrus Degreaser je odmašťovací sprej vyrobený na bázi přírodních citrusových složek, takže nejde o žádnou agresivní chemii, a přesto je velice účinný. Menší 150ml sprej je určen k přímé aplikaci na silně znečištěné komponenty, z nichž je třeba odstranit mastnotu. Dobře se dostane díky tlaku i do hůře přístupných míst, kde jej pak stačí třeba ještě rozetřít kartáčkem. My jsme sprej nastříkali na zamaštěnou kazetu, kde už první kontakt částečně smyl z povrchu mastnotu. Jinak lze sprej nanést, nechat chvilku působit a pak třeba kartáčkem odstranit rozpuštěné nečistoty a vše opláchnout.

Přípravek za 119 korun není nutné aplikovat v přehnaném množství, účinkuje celkem slušně, takže netřeba plýtvat. Po aplikaci se rychle vsákne, postupně pracuje a vyprchává. Příjemná je lehce citrusová vůně, takže nejsou cítit nějaké agresivní výpary. Samozřejmě výrobce varuje před stříknutím do očí nebo nechtěné aplikaci na lakované díly, kde by kvůli účinnosti mohlo dojít k částečnému poškození laku. Pokud se tak stane, doporučuje konkrétní místo ihned opláchnout.

(už)

 

datum: 13.10.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign